Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy kutyusom...

Miért van az, hogy kutyusom kakijában meztelen csigát találtam kétszer is?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves kis palotapincsim, és télen egy zárt teraszon tartom, ahol viszonylag jó a hőmérséklet számára. Az elmúlt 1 hónapban kétszer is találtam kis meztelencsigát a kakijában! Nem hiszem, hogy utólag kúszott bele, hisz ahol a kutyám tartózkodik,ott szinte lehetetlen, hogy bemásszon. És ,,elég" rendesen bele volt csavarodva a kakiba". Biztos nem galand, vagy fonálféreg, mert ismerem az ilyet, és kezelve is van ellene. Mit ,,kereshetett" ott??
2011. jan. 23. 14:47
1 2
 1/12 Ninna ♥ ***** válasza:
63%
Férges. Féreghajtót neki. Más nem okozhatja ezt, ha tényleg nem mászhatott bele a kakijába, és nem is tudta megenni a kutya.
2011. jan. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Esetleg megette a csigát? Az én kutyáim is mindig meg akarják enni a meztelen csigákat, bár én nem hagyom nekik. Egyszer-kétszer előfordult, hogy sikerült bekapniuk, bár ők ki is hányták.
2011. jan. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha még élt, mozgott, akkor tutira nem megette a kutya. Én nyáron találtam meztelencsiga-szerű állatot a tyúkudvaron a trágyában, a légy "lárvája". lehet ez is, bár télen elég ritka a légy...
2011. jan. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Lehet le kellene fényképezned, és megmutatnod az állatorvosotoknak, mert hátha nem is csigák.

(Mióta élek vannak kutyáink, és kint a kertben, de még nem láttam hogy csigák mászkáltak volna az ürülékükben, vagy a kutyák megették volna "őket" (pedig a veteményes és a vízakna miatt jó kis hely vagyunk nekik).)

2011. jan. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a gyors válaszokat! Előfordult jó párszor,hogy kivittem sétálni enyhébb időkben, és lehet, hogy közben találta meg, és ette meg ,,őket". Féreghajtózva volt már kétszer is. És élt mind a két csigusz,amikor kikakilta.
2011. jan. 23. 15:06
 6/12 anonim ***** válasza:
Mikor volt utoljára féreghajtózva?
2011. jan. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kiskorában, és a két csigusz kikakilása között.
2011. jan. 23. 15:10
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha élt még a kakiban, akkor az nem csiga, hanem valami élősködő, ami a kiskutyádban van. Vidd őt orvoshoz.
2011. jan. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha megette volna a csigát azt a gyomorsav szétmarta volna, nem,hogy nem élt volna, de valószínűleg felismerhető sem lett volna. Később sem igen mászott bele, főleg nem ilyenkor. Szerintem az nem csiga volt. Kérdezz meg egy orvost, és kutakodj a neten, hogy mi az.
2011. jan. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

ma 17:15 vagyok.

Eszembe jutott valami. A Métely hasonlít egy meztelen csigára, azaz hasonlóan is hívják :a törpe iszapcsiga (Galba truncatula). A kutyád férges lesz.

2011. jan. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!