Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rám morgott a kutyám. Mit...

Rám morgott a kutyám. Mit csináljak ilyenkor jól csináltam e?

Figyelt kérdés

Játék közben meghúztam a lábát nem durván erre ő rám morgott elég erélyesen. Vissza kézből kapott egy nagy pofont egyből a párnájára ment lapult érezte hogy nem jót csinált. Kiküldtem az udvarra most ott van egyedül minimum egy órát. Ez így jó ?

Arra is gondoltam hogy fájna neki ?

Ha megyek el itthonról dolgozni akkor se fogok hozzá szólni levegőnek nézem egy pár napig az úgy jó?

Még nem voltam ilyen helyzetbe 18 hónapos pitt fiú.


2011. jan. 24. 17:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
8%
de szeretnéd ha anyukád rángatná a lábad? komolyan kérdezem!
2011. jan. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

"Erős" kutyához "erős" gazi kell. Jól csináltad. Viszont hogy levegőnek nézed, az hülyeség. A kutya a pillanatban él, nem tudod igy büntetni. A pofon elég volt, tudta hogy te vagy a falkavezér.

A saját kutyámnak a falatot is kiveszem a szájából ha kell.

Nem ütni-vágni, de erősen kell tartani pláne egy pitt-et.

2011. jan. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint,kicsit túl szigorú vagy. Valószínűleg azért morgott rád mert nem szereti ha a lábát húzogatják. Akkor kéne ezeket tenned (amiket leírtál) ha kicsit megharapott volna... De szerintem elég a legyintés és a párnára küldés,majd fél óra nemtörődömség.
2011. jan. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
23%

az túl nagy büntetés lenne, a kutyáknak nem olyan jó a memóriájuk, hogy emlékezzenek rá pár óra múlva is akár, hogy mi rosszat csináltak.

menj ki most, hívd be, és szeretgesd jól meg.

ha pedig nincs ivartalanítva, szerintem csináltasd meg, nem lessz akkor ilyen morgó-marci.

2011. jan. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
erélyesen össze kell szidni jelezve neki hogy ne csinálja ezt legközelebb ő is azzal jelzett neked hogy rád morgott hogy ne rángasd a lábát annyi erővel meg is haraphatott volna okkal de nem tette erre te pofon vágod? hát nem így kell volna
2011. jan. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%

Ha csak ijedtében, vagy a fájdalomtól morgott, akkor lehet, hogy erős lenne rögtön a legnagyobb büntit kiszabni, bár azt szokták mondani, hogy a büntetés legyen olyan hatékony, hogy dologért csak egyszer kelljen büntetni.

Azért ez más, mintha mondjuk a megszerzett zsákmányát (zoknit, botot, labdát) féltette volna tőled, vagy ilyesmi.


Várd ki míg kellőképpen szarul érzi magát, és puncsol neked (mondjuk elsőre ne fogadd el csak másodszorra), és akkor oldd ki. Szerintem az is fontos, hogy az ember még azelőtt oldja ki a kutyát büntiből, mielőtt ő kioldaná magát, mert így ez a döntés is a te kezedben van, és nem az övében. Ezt te tudod, hogy ő mennyi idő alatt teszi túl magát az ilyesmin.

2011. jan. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

amúgy tényleg elég lenne egy legyintés is, de a legjobb, ha megrángatod a nyakán a bőrt.

pofon.. ne csinálj ilyet, biztos nagyon fáj szegénynek az állkapcsa, fogai, még ki is eshet ilyenkor.

próbáld ki, hogy magadat meglegyinted csak fele erővel, mint amit ő kapott, neked mennyire fáj utána a fogad, arcod?

2011. jan. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

lány vagyok olyan hatalmas pofont nem kapott! De tudta hogy miért kapta.Mondtam neki erélyes hangon hogy ilyet többet ne csináljon. Nem durván húztam a lábát. még hagyom büntiben aztán mielőtt el kell mennem beengedem ( még sose aludt kint egy éjjelt se 4 hónapos kora óta van velem )

Szerintem én szarabbul élem meg a büntetést mint ő.

Azért megnézem a lábát van e valami rajta ha igen reggel irány a doki. köszönöm a válaszokat.

Már ki van herélve kb 8 hónapos volt akkor.

2011. jan. 24. 18:07
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Könyörgöm, ne hasonlítsunk már egy Pitet egy emberhez! Arra lettek szelektálva, hogy ne legyen fájdalomérzékük, és ne féljenek semmitől. Én aztán a legbékésebb módszerek híve vagyok, aki olvasni szokta a válaszaimat az tudja, de ha a kutyám megfenyegetne (egy morgással), én se fenyegetőznék, hanem cselekednék.


Egyébként én direkt teszteltem erre, hogy milyen kellemetlen ingereket visel tőlem, és tiltottam az ellenkezést, mert bármikor előfordulhat, hogy sebét kell fertőtlenítenem ami csíp, vagy éppen tüskét kell kiszednem a mancsából, szemébe csepegtetnem, esetleg egy sántaságnál meghúzogatni, megmozgatni a lábát, hogy mekkora a gáz. Ha ilyeneket nem visel el a gazdától, az elég kellemetlen helyzeteket okozhat.

2011. jan. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A pofon helyén való, de hosszabb büntetés már büntetés és nem fegyelmezés. A kutyát pedig fegyelmezni kell és nem büntetni. Órákkal, sőt napokkal későbbi szankciót már nem köti a korábbi cselekedetéhez. Össze lesz zavarodva.

Azonnal reagálni a helytelen cselekedetre, de utána gyorsan oldani is a feszültséget.

Ha nyugodt és engedelmes kutyát akarsz, ne tartsd hosszan feszültségben és te se legyél haragtartó.

Nem rossz a kutya, csak még nem ismeri a határait.

2011. jan. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!