Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 7 hónapos kutyusom....

Van egy 7 hónapos kutyusom. Ha nem azért ivartalanítanám, hogy ne szaporodjon, úgy is megéri?

Figyelt kérdés
Nagyon félek a kockázatoktól, a műtéttől, de azt akarom ami a kutyusomnak a legjobb. Csak azért ivartalanítani nem szeretném, hogy ne párosodjon véletlenül, ugyanis panelban lakunk, a szökés és a párzás esélye nagyon kicsi.Viszont tudom, hogy kevésbé lesz végzetes betegsége, de tényleg nagyon féltem a műtéttől:S
2011. jan. 25. 09:08
1 2
 1/18 anonim válasza:
14%
Ha nagyon félted, akkor ne műttesd meg.
2011. jan. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Keress egy olyan orvost akiben 100%-ig megbízol, aki türelmes és mindent elmond neked részletesen. Általában az emberek attól félnek amit nem ismernek, nem tudják hogy működik. Az ivartalanításnak annyira kis kockázata van, ha egészséges a kutyusod, h szinte elhanyagolható a pozitív "mellékhatásai" mellett. Én biztos megcsináltatnám - a kutyám egészsége és életminősége miatt.


Egy tanulságos történet, az egyik barátunkkal esett meg pár hónapja:

ő nem akarta ivartalaníttatni a kutyáit soha, sőt még kölyköket is akart nekik. Majd kiderült az egyikről h súlyos dps. Azt belátta h így nem lehet tenyészteni, de még akkor sem vette rá magát. Telt-múlt az idő, a másik is kicsúszott az "anyakorból". 8 és 9 éves kutyák. Nyáron az idősebbik nagyon rosszul lett, nem evett, hányt. Nem volt semmi előjele. Doki. Diagnózis: gennyes méhgyulladás. Műtét, ami az utolsó előtti pillanatban jött, mert a kutya másnapra nem élt volna. Egy idősebb, beteg (legyengült immunrendszerű) kutyát kellett operálni. A lábadozás is sokkal hosszabb volt, és jobban megviselte a kutyát.

Ezt - és/vagy daganatos megbetegedéseket - kockáztatsz azzal ha nem most műtteted meg, hanem "amikor már nincs más megoldás". Szerintem nem éri meg várni.

2011. jan. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
25%

Ha a kutya ivaros és nem engeded párosodni, szenvedni fog.

Egyébként kan, vagy szuka?

2011. jan. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Keress olyan dokit, akiben megbízol, akinek vannak megfelelő műszerei, és tud normálisan altatni, ugyanis az altatás a legnagyobb kockázat, ha azzal nincs gond, mással sem nagyon lehet.


Én is nagyon aggódtam, ezért kisírtam a dokinál, hogy hadd lehessek bent a műtőben. Amelyik doki ezt megengedi, annak nincs takargatni valója. Végig néztem a műtétet, gondosan és alaposan dolgozott, mindig elmagyarázta, hogy éppen mi történik. Azóta ha gáz van, csak hozzá fordulok, pedig 130 km-re van a rendelője. Apróságokat intézem itthon, de ha komolyabb gond van, már ülök is a kocsiba, és megyek a bizalmas dokihoz.


Megéri találni egy megbízható orovost, az ivartalanítás előnyeit pedig már elmondták előttem.

2011. jan. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Az enyém is lakásban van, én is azért ivartalaníttattam mert neki így jobb. A párosodást meg tudtuk volna akadályozni, de így kényelmesebb és ő sem szenved tőle. Inkább az a kis műtét, mint hogy egész életében rossz legyen neki. Itt van egy oldal, nézd át: [link] szerintem segíteni fog a döntésben.
2011. jan. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Fiatal kutyus,ha nincs semmi baja akkor szinte semmi kockázat!

Keresni kell egy lelkiismeretese orvost és akkor semmi baj!

2011. jan. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Mivel a kutyád nagyon fiatal, nem nagyon kell féltened a különböző kockázatoktól. Ezek inkább az idős kutyákat veszélyeztetik. Ha csupán ez a gondod, ne aggódj, de előtte úgyis elmész a dokihoz időpont egyeztetésre, mond el az aggályaidat és ő is el fogja ezeket mondani. Sok sikert!
2011. jan. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Kan kutyusról van szó, ez a műtétnél bentlécős dolog tetszik, eszközölni fogom ha lehetséges, megműttetem igazatok van, lehet tényleg csak szenvedne szegény olyan kanos ha nyújtom neki az ételt még akkor is elkapja kezem:)
2011. jan. 25. 10:25
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk, ha téged dug, az nem kanosság, hanem dominancia.
2011. jan. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Dominancia, és/vagy kanosság.
2011. jan. 25. 10:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!