Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labradoodle és labrapudli. Ki...

Labradoodle és labrapudli. Ki mit tud róluk?

Figyelt kérdés

Mi köztük a különbség? Házőrzésre alkalmas kutyák? Magyar nyelven semmit nem találok róluk, csak azt tudom, hogy hipoallergének.

Szükséges hozzájuk kutyakozmetikus, vagy "szőrük" nem nő úgy, mint az emberi haj?

Minden érdekel, amit tudsz e fajtákról. Köszi!

Ezt találtam: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1429075-labra.. itt kb. az összes hozzászóló közönséges keverékként említi. Most láttam a 101 Nagykutya című műsorban a labradoodle, és hipoallergénnek mondták főleg a göndör szőrűt. Na meg úgy beszélt róla, mint egy külön két fajtatiszta kutyából kialakított fajtáról. Amúgy mondhatni minden fajta kettő, vagy több fajta keverékéből jött létre, pl. A Bullmasztiff Angliából származik. Vadorzók elkapására tenyésztették ki őket. A jelenlegi formája az 1920-as években alakult ki a massztiff és az angol bulldog keresztezéséből. Remek terület és házőrző.

Aki nem hiszi: [link]


2011. jan. 25. 20:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket a kutyákat "márkás" kutyáknak nevezik, de az összes hasonló kutya sima keverék.

Ha egy új fajtát akar valaki tenyészteni akkor szép csendesen egy tanyán próbálkozgat és max. pár hasonló érdeklődésű ember tud róla amig legalább naggyából nem sikerül létrehozni és stabilizálni az kívánt tipúst.

Az nem számít új fajtának ha kizárólag az első nemzedéket lehet pl: labradoodle-nak nevezni és nem kívánt a második nemzedék létrehozása mivel azok már nem rendelkeznek a megfelelő külső, belső jellemzőkkel.

2011. jan. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hát akkor tényleg nem éri meg ilyenben gondolkozni.


Mondjuk az feltünt, hogy azt mondták, aki ilyet akar első nemzetékest szerezzen. Furcsálottam is.

2011. jan. 28. 15:40
 13/13 anonim válasza:
0%
2011. febr. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!