Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Láttátok ma az Animal Planetet?

Láttátok ma az Animal Planetet?

Figyelt kérdés
Most ment a kutyás film 19.10-kor. Valami "márkás" kutyák címmel futott ez most. Mi a véleményetek? Ha valaki szeretné leírom milyen fajták voltak benne. De kíváncsi vagyok a ti véleményetekre! Előre is köszi!
2011. jan. 25. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nem fajták,hanem egyszerű keverékek,amiket valami hangzatos névvel ruháztak fel,valami néphülyítőben szereplő műmajomnak ilyen van,aztán adják értük a sok pénzt a szaporítóknak.

Közben ugyanilyen kutyák százai halnak meg,mert nem kellenek senkinek.

2011. jan. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekem is ez a véleményem. Ez olyan szomorú! Sokkal inkább a menhelyeket kéne reklámozni, mert én önkéntes vagyok ott, és hálásabbak, mint ezek a divatos kutyák. Szegények. Csak a külsejük miatt járnak így. Vagyis hát a legtöbb azért nem talál gazdit, mert nem fajtiszta. :(
2011. jan. 25. 20:22
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem láttam a műsort, de tudom miről van szó, és Veletek értek egyet. Teljesen felesleges ezeket kutyákat "kitalálgatni", ki tudja, hány pont ugyanolyan van a menhelyeken. Van már belőlük sok Beagle+mopsz=

[link]

2011. jan. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezen háborogtam én is nemrég, hogy mennyire pancserok az állatos csatornánál. Az egy dolog, hogy bemutatják, hogy ilyen is van, de legalább hozzátennék azt, hogy ez nem követendő példa! Az meg, hogy ráadásul "fajta"-ként emlegetik, teljesen kiverte nálam a biztosítékot. Ráadásul egyazon kutyás műsorban keverik a "fajta" és a "faj" fogalmát, az utóbbit az előbbi szinonímájaként használva. Komolyan, ezeket a műsorokat nem nézi meg valaki hozzáértő, mielőtt levetítik?! Ezekután el tudom képzelni, hogy mennyi csúsztatás és pontatlanság lehet azokban a műsorokban, amelyek témájához nem értek és így nem veszem benne észre az ilyemit. Egyszer majdnem írtam nekik egy dörgedelmes levelet, de mivel úgyis a kukában végezné, inkább letettem róla.
2011. jan. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én is felháborodtam. Nagyobb szakértő vagyok, mint ők, pedig még kutyám sincs. :( És el is mondták, hogy ezek a keverékek örökölhetik, szinte biztosan a másik két szülő összes betegségét! De hát akkor miért kockáztatják úgy a kutyák életét. Ja igen emlegetik őket, mint külön fajta, de azért azt is elmondták, hogy csak úgy jó, ha mindkettő szülő fajtatiszta volt, csak ez volt az első kombináció. -.-
2011. jan. 26. 07:20
 6/8 anonim ***** válasza:
28%
Mit háborogtok? A mai fajtajelleggel bíró kutyák is keverékek, csak az elmúlt akárhány évben egymással pároztatták őket, és így elismert fajták lettek. Majd ezek új fajták is azok lesznek egyszer.
2011. jan. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kercza a tapír, szerencsére ez nem úgy működik, ahogy te elképzeled. Ezek a keverékek egy nemzedékes kutyák, a következő nemzedék már nem igy fog kinézni. Ezek csak akkor működnek, ha az egyik szülő fajtatiszta "ilyen", a másik pedig fajtatiszta "olyan". Tehát a létrehozásukhoz mindig két különböző fajtájú fajtatiszta kutya kell, így mindig csak az első nemzedékig jutnak. Az így létrehozott kutyák leszármazottai már nem ilyenek lesznek, tehát sohasm lehet belőlük egységes fajta.
2011. jan. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És mint fentebb írtam ,a legnagyobb baj,hogy a szaporítók százszámra állítanak elő ilyen "fajta"kutyákat,miközben ugyanilyenek szintén sázszámra halnak meg gyepiken,mert senkinek nem kellenek.
2011. jan. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!