Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cavalier King Charles Spánieln...

Cavalier King Charles Spánielnél a Black and Tan színváltozatban nem lehet fehér szín sehol igaz?

Figyelt kérdés
Ma beszéltem valakivel, aki azt mondta, hogyha a black and tan kutyában van valahol fehér szín, akkor az trikolornak minősül. XD Úgy tudom hogy az ilyen kutyák már nem tenyészthetők. Jól tudom-e?
2011. jan. 26. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
elméletileg lehetséges, de nagyon kicsi rá az esély
2011. jan. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

bocs, hülyeséget írtam

trikolor is tenyészthető nem jól tudod

2011. jan. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1. tricolor (fekete-fehér-cser),

2. blenheim (fehér alapon gesztenye foltok),

3. ruby (vörös),

4. black and tan (fekete cser jegyekkel).

Ezekben a színekben van a fajta. Ha black and tan-t vettél abban nem nagyon lehetne fehér(esetleg pár szál), hisz azért black and tan. Szóval szaporítótól vettél kutyát igaz?

Én úgy tudom, hogy a trikolort nem szabad más színnel pároztatni, mert elrontja a fajta minőségét.

2011. jan. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amit mondtad neked, nem igaz!


A black and tan színű kutyusban akkor lehet a mellkasán fehér folt, ha nem egyszínű tisztán egyszínű párosításból származik. Tehát valamelyik szülő foltos (tricolor, vagy blenheim) volt. Az ilyen párosítás megengedett Mo-on.

Tricolor szín pedig tricolor-blenheim, vagy tricolor-tricolor párosításból jöhet ki.

2011. jan. 27. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A legnagyobb tenyésztők is keverik a színeket,szerte a világon.Nézz át 1-2 honlapot,egész rendesen van az ilyen,elvileg színhibás kutyák között,champion.
2011. febr. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha tricolor akkor több benne a fehér de ha csak a mellkasa fehér akkor szinhibas mivel black abszolút ten már nem a fehér miatt tricolor meg még nem a kevés fehér miatt.
2012. aug. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!