Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire tenyésztették a basset...

Mire tenyésztették a basset houndot?

Figyelt kérdés
2011. jan. 27. 00:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%

egy nagyon okos barátomtól kérdeztem meg, bemutatlak neki téged is: google.

[link] Fajta standard menüpont, 2. sor

2011. jan. 27. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy vadászatra.
2011. jan. 27. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 zsuzsabazsa ***** válasza:

Nem vagyok benne biztos de azt hiszem, hogy kajtató eb.

Felkutatja a vadat. Üldözni nem képes a rövid lábai végett.

2011. jan. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

És a nyulat is elkapja??


Mert van nyulam és van két basset de nem az enyémek.

2011. jan. 27. 13:18
 5/15 anonim ***** válasza:
50%
A vadászatba a nyulak is beletartoznak...
2011. jan. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
De egyik basset sem bántja sőt barátok.
2011. jan. 29. 19:05
 7/15 anonim válasza:
100%

A basset hound-ot a szagok követésére tenyésztették, ami azért megy jól neki mert a hosszú fülei seprűként szedik fel a szagokat hogy jobban érezze (pl: a nyúl szagát)

(az animal Planeten volt)(nyomkövető kutya)

2011. jan. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Amikor letettem a nyulat nem kergette meg de a nyúl sem kezdett futni. furcsa nem?
2011. jan. 29. 19:51
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem spánieleim vannak, ők vadászkutyák, mégsem bántanak, se nyulat, se fácánt, se macskát, esetleg, ha "engedélyt" kapnak rá. Azt mondta a tenyésztő, akitől hoztam, hogy az idők során nem nagyon foglalkoznak már ezzel a képességükkel. Egy jól nevelt kutya amúgy is csak parancsra megy a vad után. Lehet azok a kutyák barátságosak, ha úgy lettek volna nevelve, hogy vadásznak velük, akkor másképp viselkednének. Ha valaki vadászni akar a kutyával, azt egész fiatal korban el kell kezdeni. Szóval nem, nem furcsa. Inkább jó dolog ez.
2011. jan. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Doruss ***** válasza:

Arra, hogy nyomot kövessen, megtalálja a vadászott áldozatot, vagy ha pl. a vadász lelő egy madarat, akkor megkeresi neki, hogy hol van.

Amúgy az, hogy bántja-e a nyulakat, a nevelésétől függ. Valószínűleg ha nem tanítod és nem használod vadászatra, és nyulakkal nő fel, akkor teljesen más szemmel néz rájuk és nem bántja őket. A nevelés néha felülkerekedhet az ösztönökön.

2011. jan. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!