Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól lehet elkezdeni a...

Kutyák és macskák kérdése:

Mikortól lehet elkezdeni a kutya tanítását alap dolgok pl. : ül, fekszik stb. most 7-hetes?

Figyelt kérdés
2011. jan. 27. 06:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A pozitív megerősítés bármelyik módszerével (leginkább a klikkerre gondolok) bármikor, amikor a kutya már minden érzékszerve működik. Más kérdés, hogy ezek a gyakorlatok még jó ideig nem elvárhatók, tehát csak játszani lehet velük, követelni őket nem.

Ebben a korszakában egyébként az a fontos, hogy minél több ingerrel megismerkedjen, a családot megismerje, bízzon Bennetek, a lakás kert felfedezése is komoly feladat! És 12 hetesen újra vissza kell vinni a fajtársak közé! Irány a kutyaovi, tanuljon meg beilleszkedni, játszani minél több fajtával.

Kicsit irigykedem is Rátok, ez egy olyan jó korszak!

2011. jan. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy mikor egy kölyök hozzád kerül, akkor az első pár nap, talán első hét (ez kutyafüggő, de a kölykök nagyon gyorsan alkalmazkodnak) még a beilleszkedésről szól. Arról, hogy megszokja a napirendet, vagy megtanuljon pár alapvető szabályt.

Utána rögtön hozzá lehet kezdeni a tanuláshoz, nincs korhoz kötve, nagyon fogékonyak.

2011. jan. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! Közösségbe még nem vihetem, oltások folyamatban. Én is azt tapasztaltam, hogy nagyon fogékony, este betettem a házába, és mondtam helyedre. Ismétlés kétszer, már elég ha csak mondom, és szépen be csámpázik. Olyan imádni való kis kutya.
2011. jan. 27. 07:29
 4/12 anonim ***** válasza:
2 hete hoztuk el az akkor 10 hetes amstaffunkat, imád rosszalkodni, de nagyon hamar tanul. A lényeg, hogy az alapoknál kezd, majd ha tudja a nevét, odamegy ha hívod, stb, akkor kezd el az ül, fekszik stb.t. Én most tanítottam meg neki az ülést, kb. 10 perc alatt megtanulta. A netről olvastam, hogy kell megtanítani neki, hogy ne kényszerítsd. Egyelőre többet nem is várok tőle. :)
2011. jan. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 zsuzsabazsa ***** válasza:

Szerintem 7-hetesen még semmit.

Ahogy az első válaszoló leírta az úgy jó ahogy van.

2011. jan. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Pipis ***** válasza:

Szia!


Az én kutyám 10 hetes volt mikor elhoztam, és már aznap megtanulta, hogy ül. Kb. 2 hétre rá tudta, hogy ne nyúljon kajához míg nem engedem. Most 7 hónapos, és pl a fekszik csak most tanítottuk meg neki mert eddig valahogy voltak fontosabb dolgok:))

2011. jan. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Utolsó: hogy tanítottad meg neki, hogy csak akkor egyen, ha engeded neki? Előre is köszi!
2011. jan. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem sietjük el! Az utolsó kérdés engem is érdekelne.
2011. jan. 27. 20:26
 9/12 anonim ***** válasza:
46%
7 hetesen mit keres nálad a kutyus? :(
2011. jan. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Muszáj volt magamhoz vennem, mert a szaporító nemtudta eladni illatos út lett volna az új otthona. Ezért vettem magamhoz idejekorán!!!! Meg amúgy sem hagyhattam, mert egy kutyának sem jó ott, de egy ilyen picike ( tacsi ) kölyöknek biztos pusztulás! Sajnos ők is mindig túlterheltek. A barátnőmmel voltunk párnapja, siralmas a helyzetük, de akkor is mentettünk volna kis kölyköt de 3nap múlva elpusztult parvóban sajnos. Az orvos azt mondta, hogy az onnan kihozott kölykök nagy számban nem érik meg a felnőttkort. Az lenne szerintem a legjobb megoldás, ha CSAK AZ ELTÉVEDT KUTYÁK KERÜLNÉNEK ODA, mert őket mindig keresik. és a csip is hasznos, csak sajnos nem mindenki gondolja így.
2011. jan. 29. 09:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!