Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hónapos német juhász kutya...

4 hónapos német juhász kutya fogváltás? (Bővebben Lent)

Figyelt kérdés
Nemrég játszottam a kutyával és észre vettem hogy ami elől volt 4 foga abból 1 hiányzik. Ahogy megnéztem nincs beletörve csak egy lyuk van ott. Nem hiszem hogy fájna neki mert rendesen eszik, nem vakarja. Én még nem hallottam olyat hogy a kutyáknak ki hullana a foga. Lehet el kellene vinni állatorvoshoz... vagy ez természetes?
2011. nov. 1. 15:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
pedig ugyanúgy kihullik a tejfoguk, mint a gyerekeknek.
2011. nov. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De 4 hónapos korba nem kicsit később kellene kb. 2-3 éves korába??
2011. nov. 1. 15:44
 3/8 anonim ***** válasza:
21%
ezen mar en is gondolkodtam. Kihullik a kutyak foga, vagyis van tejfoguk? Rottim 6 honaposan kerult hozzank, nem vettem eszre hogy kiestek volna a fogai, es hogy ujak nottek volna. Inkabb azt hogy a pici fogakbol nagyok lettek. Most 3 eves. Ismerosoket, akiknek volt kutyajuk azelott, mindegyik azt mondja, kutyaknak nincs tejfoguk. Mi az igaz?
2011. nov. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

komolyan, most jó, hogy ültem...


persze, hogy vannak tejfogaik! és pont 4 hónapos koruk körül váltják őket. nagyjából egy hónapig szokott tartani, de az utolsó fogak kinövése eltarthat fél éves korig is.


amúgy az honnan jött, hogy 2-3 évesen váltja? ennyire nem néztél utána a kutyatartásnak?


másik válaszolónak:

attól, hogy ennyire nem figyeltél a kutyádra és nem láttad, hogy fogat váltott, még megtette.

2011. nov. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom honnan jött az a 2-3 év ... de én azt hittem kicsit később lesz ez a fogváltás nem 4 hónapos korában..


Nagyok szépen köszönöm a válaszokat! :)

2011. nov. 1. 15:56
 6/8 anonim ***** válasza:

:)

Igen, a kölykök is ugyanúgy váltják a fogaikat, mint az embergyerekek. Változó, hogy mikor, általában 4-5-6 hónapos kor körül. Emlékszem az én kutyámnak egyszerre esett ki a két felső egyese, és kb. így nézett ki (csak kutyában):

[link]


:D Viszont a csontfog nagyon gyorsan ki fog nőni a helyére, néhány nap alatt.

2011. nov. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Aranyos vagy! :)
2011. nov. 1. 18:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Koszi, akkor hiaba vartam, meg nem volt velunk mikor valtotta fogait a rotti.
2011. nov. 2. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!