Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az ideális a kutyának...

Mi az ideális a kutyának %-ban zsirból, fehérjéből, szénhidrátból?

Figyelt kérdés
2011. jan. 28. 18:27
 1/9 Ninna ♥ ***** válasza:
Hát figyi. Ezt így pontosan nem lehet tudni. Minden kutyának a méretétől, aktivitásától, fajtájától, életkorától, esetleg valami betegségétől függ. Míg egy aktívan mozgó kutyának sokkal több energiára van szüksége, addig egy munkakutyának több zsír kell, hogy ne veszítsen az átlagsúlyából. Egy növésben lévő kutyusnak sokkal több fehérje kell, mint egy idős kutyusnak. Pontos adatokkal ezt nem lehet meghatározni.
2011. jan. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azért ez nem így van van egy tól-ig érték.Néz meg egy premium minőségű kutyaeledelt.Azért köszi a válaszod.
2011. jan. 28. 18:38
 3/9 Ninna ♥ ***** válasza:
Én tudom, mik vannak egy prémium minőségű kutyaeledelen. De ezt pontosan nem lehet megmondani, mert a kutya szó alatt nem tudom, mit értesz. Ha azt mondtad volna, hogy mi a szükséglete egy pl. 5 hónapos nagytestű kölyökkutyának, aki napi 2 órát mozog, akkor meg tudtam volna a körülbelüli értéket mondani. De így elég nehéz..
2011. jan. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Német vizsla
2011. jan. 28. 19:06
 5/9 Ninna ♥ ***** válasza:
Mennyi idős, mennyit mozog egy nap, van-e valami betegsége stb. Ha ezeket meg tudod mondani, akkor tudok nagyjából pontos értéket mondani. De ha ennyire tudod, mi van a prémium tápokban, miért érdekel?
2011. jan. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
zs 30% f 40% szh 20% közelítőleg ez az arány ideális egy felnőtt egyednek
2011. jan. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nincs betegsége,napi egy órát mozog,másfél éves.Igen tudom mi van a prémium tápokban.De attól még lehetek kiváncsi,mások véleményére.
2011. jan. 28. 19:36
 8/9 Ninna ♥ ***** válasza:

Akkor nézhetünk neki egy felnőtt nagytestű, átlagos aktivitást. Nos, ami biztosan kell neki, hogy legyen a tápjában:

zsír: 15-16 %

fehérje: 35-40 %

szénhidrát: 16-20 %

Ezek a legjobb, legmegbízhatóbb adatok a beltartalmi értékeket illetően. Ennyire pontosan, mint az embereknél, nincs nekik megadva. Én ilyen beltartalmat csak az Orijen, és az Acana tápokban tapasztaltam/olvastam. Ha jól láttam, az Orijennek is kb ennyi a beltartalma :)

2011. jan. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi,de az acanáról akarok átállni mert már túl drága.
2011. jan. 28. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!