Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 éves shih-tzum ma elhullajto...

4 éves shih-tzum ma elhullajtotta egy alsó metszőfogát! Korainak tartom. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
2011. jan. 29. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Bizony korai. Ajánlott fogorvoshoz vinni.
2011. jan. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez bizony nagyon nem jó. Kérdezz meg egy állatorvost. Nagyon sok problémára utalhat. Lehet az orvos elküld máshova. Én nem halogatnám az orvost. Lehet, hogy a fog volt rossz, a táplálkozás miatt, ez a kisebb probléma, de, ha más, akkor lehet nagyobb baj is.

Rossz volt a fog, nem tudod?

2011. jan. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hidd el nem korai nekem egy Bichon Havanese kiskutyám van őneki 2 évesen hullot ki három foga. A neten is utánna néztem és azt írták h ez nem gond, de általában azért van mert nem elég erőssek a kutya fogai adj neki műcsontot vagy valami ilyesmit.
2011. jan. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az sosem természetes, ha egy fiatal kutyának kipotyog a foga. Az idősebbeknek is csak kopik, és nagyon öregnek kell lennie ahhoz, hogy kiessen egy-egy-
2011. jan. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A fog teljesen ép és nem is igazán fogköves. Tegnap elrágcsált két "kutyafogkefét". Ilyesmit ritkán kap. Lehet, hogy ez hozzájárult a dologhoz? Hétfőn elviszem dokihoz... A válaszokat köszönöm, a késöbbieket is!
2011. jan. 29. 21:34
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja, és nincs gyökere! Olyan, mint egy gyerek fogacska. Olyan lehet, hogy anno kiskorában nem váltotta le a tejfogát? Én ismerek egy lányt, akinek 24 éves korára még van 2 tejfoga. Lehet ilyen kutyáknál is?
2011. jan. 29. 21:35
 7/9 anonim ***** válasza:

Elvileg lehet, akkor viszont duplán kellett volna, hogy legyenek ott a fogak. Nagyon sok kistestűnél előfordul, hogy nem esik ki magától a tejfog, és akkor a csontfog mellett marad. Legkésőbb 10 hónapos korig ki kell, hogy essen, utána bódításban szokta kiszedni az állatorvos. A helyén egyáltalán nincs fog?


Megjegyzem nincs olyan kutyafajta, amelyiknek ilyen fiatalon ki "kell" hogy essen a foga. 3-4 éves kortól már lehet probléma a fogkő, erre érdemes odafigyelni.

2011. jan. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Miután kistestű kutyus, elég valószinű, hogy öröklődött foghiánya van. Amikor a tejfog alatt nincs csontfog, akkor a tejfog akár évekig is benntmaradhat, mert nincs ami kitolja. Azért irtam, hogy kistestűnél, ill. társasági kutyáknál előfordulhat, mert nem használják ugy a fogukat, mint pl. egy örző-védő kutya, aki folyamatosan tréningezik.
2011. jan. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nincs a helyén fog. Akkor valószínű, az lehet, amit az utolsó válaszoló írt. Azért irány a doki!
2011. jan. 30. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!