Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen "szokásai" vannak...

Milyen "szokásai" vannak általában a német juhászkutyának?

Figyelt kérdés

Sok mindent olvastam erről a kutyáról,és érdekelne milyen szokásai vannak.Például olvastam,hogy elmegy otthonról,hogy meghaljon..Nem tudom ez mennyire igaz,és hogy milyen szokásai vannak még.Nem az érdekel most,hogy mekkora,milyen színekben fordul elő,vagy hogy jó rendőrkutyának vagy ilyesmi,hanem inkább az ilyen kis "butuska szokásai".

Légyszi írjatok,de csak ha eléggé biztosak vagytok a válaszotokban.


2009. febr. 6. 19:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elég bohókás kölyökkorban,de ha megfelelő szeretetet kap akkor igen kiváló kutya leszz belőle!gyerekek mellé kifejeezetten ajánlott nem támadna vissza semmi esetben sem ismétlem semmi esetben a gazdájára ha nincs agyon össze vissza verve,megfelelő szeretetet kap,és gondoskodsz róla,ja és persze ha fajtatiszta!A jellemzőit gondolom tudod de ha nem nyugodttan kérdezd meg azt is:) !remélem segitettem és kérdezz bátran ha van még mit...
2009. febr. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi:D

Mennyire szökős?mert van egy kutyám,aki mindig kirágja a kerítést és kimegy az utcára...pedig tényleg nincsen rossz sorsa!Mindig megyünk vele sétálni,és egy csomót szeretgetjük.Mondjuk beagle,és azt mondják hogy szökős..

Szóval a német juckó mennyire az?

2009. febr. 7. 17:59
 3/11 A kérdező kommentje:
Egy ismerősöm német juhásza megtámadta a gazdáját,mert a kutya beszökött a szomszédba,és a gazdája vissza akarta hozni.A kutya szívbeteg volt.Általános ez a német juhászoknál?
2009. febr. 7. 19:15
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!


A szökéssel kapcsolatos tapasztalataim: jó 10 éve volt német juhászkutyánk, és a szomszédunkban is az volt. Mindkét kutya kan volt; a szomszédé rendszeresen kijárkált, de ők egyszer sem szóltak rá a kutyára emiatt. Nálunk ezt nem lehetett, egyszer kiszaladt a nyitott kapun a kutyánk, volt nagy irgumburgum (persze nem bántottuk, csak sok-sok szégyelld magad!, nem szabad!; okos kutya volt, megértette..:)), és többet nem ment ki. Szóval szerintem nevelés, szoktatás kérdése.

A gazda megtámadásával kapcsolatban pedig a szokásos.. Lehetett a kutya szaporítóktól, ez eredményezhetett gyengébb idegrendszert nála.. Vagy ha nem szaporítól, akkor olyan felelőtlen tenyésztőtől, aki kizárólag küllemre szelektált, idegrendszerre nem, vagy esetleg nem volt megfelelően szocializálva a kutya.. Tudom, ez önmagában nem ok arra, hogy a gazdájára támadjon, de ha pl. sosem viszik ki, és később kiszökik, megzavarhatja a másik környezet, különböző ingerek..

Még extraként el tudom mondani róla, hogy abszolút kompatibilis gyerekekkel.. Itt is sokszor olvasom, hogy gyerek mellé német juhászt ne, de szerintem ez nem helytálló.. Olyannyira, hogy mikor én megszülettem, a szüleim német juhásza cseppet sem volt féltékeny rám (nem úgy, mint a kis ölebek általában, ugye.. nincs velük bajom egyébként:)). Évekkel később befogadtunk egy másik német juhászt az altatás elől.. Az a kutya igazából egy másik kutyával töltötte a kertben addigi életét, előző gazdái nem foglalkoztak vele.. Gyerekekkel mégis olyan hihetetlenül kedves, türelmes volt, valóságos birkatermészet.:) Összességében a véleményem az, hogy a német juhász egy nagyon alkalmazkodó, simulékony kutyus..

Ezek gyerekkori tapasztalatok, testközelből:D, de hamarosan újra tulajdonosa leszek egy német juhásznak, úgyhogy gyűjtögethetem tovább a tapasztalatokat..:) Bocs a regényért, de remélem volt benne számodra hasznos infó..:)

2009. febr. 11. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi! :D tényleg hasznos volt!én is nemsokára német juckós gazdi leszek,és ezért kérdeztem:D

Amúgy szerintem is gyerekbarát,mert egyszer befogadtunk egyet,(de sajna nem volt velünk sokáig)és az nagyon szeretett minket!(én is gyerek vagyok,és az egy felnőtt német juhász volt,és mikor először meglátott,nagyon örült nekem,csóválta a farkát,és tényleg látszódott rajta hogy örül:D Te tudod már honnan szerzed be a kis jövevényt?:P

2009. febr. 11. 14:39
 6/11 anonim ***** válasza:
Még nem sajnos, egyelőre nézelődöm..:) Minden adott már, csak a kutya hiányzik.:D Egy bajom van, nem igazán találok olyan kennelt, ami tetszene.. Kevésbé munkatipusú kutyát szeretnék, inkább egy "sima" rajzosat.:) Ettől függetlenül vinném persze kutyasuliba, meg esetleg őrző-védőzni.. meglátjuk.:) Szívesen hoznék egy kutyát a német juhászkutya fajtamentőktől, de macska is van a háznál, és a szüleim ragaszkodnak a kölyökhöz.. Úgy remélhetőleg nem lesz probléma az összeszoktatással.:) És te, tudod már honnan lesz kutyád?:) Milyenre gondoltál egyébként, ordas, rajzos, fekete?:)
2009. febr. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

igen!én képzeld holnap megyek abba a kennelbe körbe nézni,ahonnan lehet hogy fogom hozni!:D Nagyon még nem gondolkoztam rajta,hogy milyen lesz,csak azt tudom hogy szuka,kölyök:D szerintem úgy lesz hogy amelyik a legszimpatikusabb:D holnap még csak a szüleit,és a többi kutyát fogom megnézni,de állítólag már vemhes az "én kiskutyámmal" az anyuka:D de majd még csak holnap derülnek ki a főbb infók,mint pl.: mennyibe kerül,van-e v.milyen betegségük! Majd meglátjuk:D

Amúgy ez Zsombón van,ha a közelében laksz,szerintem nézz be! ;)

ez az oldaluk: www.schneiderkennel.hu

2009. febr. 13. 18:12
 8/11 A kérdező kommentje:
amúgy ha lesz fekete kislány szerintem az lesz az:D az nagyon tetszik:D!!
2009. febr. 13. 18:16
 9/11 anonim ***** válasza:

Megnéztem, nagyon aranyosak!:) Szimpatikus a kennel is egyébként, bár én budapesti vagyok, úgyhogy messze van tőlem.:D Én olyan kennelt keresgélek, ahol a régebbi típust tenyésztik, egyenesebb háttal, kevésbé hangsúlyos fejjel.. Mint például ők: [link]

[link]

De nem találok, más irányba ment már el a német juhász, nekem meg ez a mániám..:) Viszont több nekem tetsző kutyát is láttam már itt-ott, de nem tenyésztőktől származtak, hanem szaporítóktól; nem volt törzskönyvük.. És itt jön az erkölcsi dilemma, ugyebár szaporítótól nem veszünk kölyköt..:/ Szóval keresgélek tovább, de örülök, hogy te már (úgy tűnik:)) megtaláltad azt a kennelt, ahonnan kutyát választasz!:)

2009. febr. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Csak így tovább! :D

Amúgy eleinte nekem is az egyenes hátú tetszett,de amikor megláttam őket élőben,kiderült,hogy annyira nem is lejtős nekik,csak a képeken.Ráadásul még meg is tetszett hogy egy kicsit olyan! Tegnap(szombaton) voltam a kennelben,és képzeld,olyan édesek voltam a kis kölykök!Egy 6 hetes kis fiút odaadtak a kezembe,és olyan kis puha volt! :D

Most már biztos hogy onnan hozzuk a kis szuka kutyust,de majd csak júniusban,addig csak látogatunk!:D

Már nagyon várom!Ráadásul amikor megvesszük,már be lesz neki adva 2 oltás,lesz törzskönyve,és tetoválva lesz.

Sok sikert neked a keresgéléshez,biztos hogy megtalálod a neked szánt kutyust! :D

2009. febr. 15. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!