Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 Hónapos hosszú orrú német...

5 Hónapos hosszú orrú német juhásznál 5 mm-es hátra harapás felnőtt koráig rendbe jöhet e? (legalább annyira hogy a 2mm-es megengedetten belül legyen? ) Ha igen mekkora eséllyel?

Figyelt kérdés
2011. okt. 25. 21:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az alsó és a felső állkapocs nem feltétlenül nő azonos ütemben és úgy hallottam egy állatorvostól, hogy a táp fehérje tartalmával egy kicsit befolyásolható a növekedés üteme. Arra már nem emlékszem, hogy kisebb vagy nagyobb fehérje tartalmú táp kellene-e neki ebben az esetben, de azzal nem veszíthetsz semmit, ha rákérdezel az állatorvosodnál erre a dologra!
2011. okt. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az milyen, a "hosszú orrú"?

Természetesen a korrekt harapás már kicsinek is jó dolog, de néha előfordul, hogy javul, mire befejezi a fogzást. Mivel úgy olvasom, kiállítási, vagy tenyésztési terved van a kutyáddal, gondolom, megfelelő alomból vetted. A tenyésztőjével eredményesebb lenne a párbeszéd. Ő ismeri a vonalait. Ő tudja, ha előfordult ilyesmi nála, mivé alakultak azoknak a kutyáknak a fogzáródása,

2011. okt. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha 5 hónaposan is még ilyen, akkor az már változni nem fog. Minimálisat. De tökéletes nem lesz. Ez egy öröklődött harapáshiba. Kéne a tenyésztővel beszélni. ha munka, sportkutyának szeretnéd, és jó agyas, akkor ettől nem lesz hátrányban, de tenyésztésbe a későbbiekben nem etikus bevonni. De világbajnok simán lehetsz vele!!!!!:)
2011. okt. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekem van egy törzskönyves német juhászom, még kölyök. Kiállítás előtt néztem jobban át a fogát (akkor már csontfoga volt), mivel első német juhászom nem gyakran nézegettem a fogát, és akkor láttam hogy félcentis előreharapás van.

És el is mondta több tenyésztő ismerősöm is, hogy sajnos ez már így marad. Most én is ott tartok hogy akkor nem kiállítási kutya lesz belőle hanem megcsinálom munkára, ugyanis iszonyatosan jól fog, nincs beharapva a szájpadlása, hálistennek annyira nem komoly. Egyébként kicsi kora óta GIUNTINI Crancy Italian Wayt kapott. Most állok át vele az R.C. nek a német juhászos tápjára. De nekem például azt mondta a tenyésztő akitől vettem, hogy ez már kívül van a tűrésen, szóval a kiállítás felejtős, és a tenyésztés is. De mint mondtam attól ugyanúgy kell szeretni, dolgozni vele, nekünk embereknek is vannak hibáink, a kutyának miért ne lehetne? Először én is elkeseredtem, de mára egyáltalán nem bánom ugyanis olyan remek társ, már kölyökkorban is, és annyi közös élményem van vele, hogy nem adnám oda egy német sieger kutyáért sem.

2011. okt. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha valaki tenyésztési, kiállítási szándékkal vásárol kutyát, a szerződésben benne kell legyen, milyen garanciákat vállal a tenyésztő, milyen feltételekkel.
2011. okt. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Törzskönyves,munka kutyának,+(tenyész kutyának) lett vásárolva. Nagyon jó az agya, vérben is jó, szinte képtelenség megfélemlíteni, zörgés, dörgés, vonat bármi jöhet. Elvieleg kérhetek helyette másik kutyát tenyésztőtől (akkor őt vissza kell adni) de nem tudom h ehhez kéne e folyamodnom
2011. okt. 26. 14:03
 7/14 anonim ***** válasza:

ha munkakutyának vetted, és megfelel arra, nem éppen szükséges annak a kutyának kiállítás, tenyészszemle. Amúgy sem volna fer tovább vinnie ezt a hibát.

A tenyésztő csak a visszavételt ajánlotta? Végül is , bizonyos mértékben kártalaníthat is, hogy hibás kutyát vettél . Vagyis pl a fele vételárat visszaadja.

Csak rajtad múlik, képes vagy-e "lecserélni".

2011. okt. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha jó a kutya, én megtartanám, de visszakérném a fele vételárat. Dolgozni, versenyezni sokkal jobb, mint kiállitani. Pláne egy németjuhásszal.
2011. okt. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Állítólag amíg nől a kutya feje, addig még javulhat is akár a dolog, mert lehet hogy az alsó állkapocs növése utoléri a felsőt, ezáltal megszűnik a probléma. Úgyhogy majd a növekedési szakasz végére döntök.
2011. okt. 26. 17:44
 10/14 anonim ***** válasza:
Azért a tenyésztőt értesitd mindnképp. És drukkolok, hogy jöjjön rendbe.!!!
2011. okt. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!