Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a kutyulimmal?

Mit tegyek a kutyulimmal?

Figyelt kérdés
Jövő héten lesz 4 hónapos a yorkim.A gond az,hogy van kutyapelus és használja is , de csak kis dologra,a nagyot mindig a szüleim szobájában vagy a hugom padlóján végzi.És még egy gond:folyton ugat,ha kimegyek a szobából,ha zuhanyozni megyek...Próbáltam már a klikkeres módszert is,de nem használ semmi.előre is köszi a válaszokat!
2011. jan. 31. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló a problémám csak fordírva. Szóval a nagydolog megy a pelusra de a kicsi már nem:(

Nagyon kíváncsi vagyok a megoldásra:)

2011. jan. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

El kéne felejteni a pelust. Egy ennyi idős kutyát már vinni kell ki napjában 4-5-6szor, h minél előbb megtanulja a szobatisztaságot. A palussal azt erősíted benn, h a lakásban is lehet. Felesleges gondot okozol magadnak.


Bár amit írtál még, h nem bír egyedül maradni + bekakil, ezek lehetnek annak a jelei is h a kutyád szorong és te ezt rosszul kezeled. Mivel erről nem írsz többet h mit csinálsz ilyenkor, mit csinál ő és hogyan próbáltál segíteni a problémán, így megoldást is nehéz találni.

Mit jelent az h klikkereztetek, de az nem jött be? (miért van olyan érzésem, h nem helyesen használtad a klikkert??)

2011. jan. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Rendszeresen szokasd ki a lakásból, pisilni-kakálni csak kint lehet,a kutyának is az a normális, hiszen a lakás a "vacka" és oda a kint élő kutyák sem piszkítanak.Szakirodalom leírja a szoktatás menetét.

Ne kényeztesd agyon.ha kimész, nem kell reagálni, hogy ugat, te vagy a főnök, akkor jösz-mész amikor te akarsz, ne vedd figyelembe, ha hisztizik, rá se nézz.

bánj vele úgy,mint egy nagytestű kutyával, sok aranyos yorkit nevelnek kiállhatatlan kutyává, mert nincsenek szabályok, mindent lehet nekik.

2011. jan. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
kiviszem,van hogy egy nap 6x is,de olyankor nem csinál semmit.Klikkerezést az ugatás megszüntetésére értettem.Ha nekem kell leírnom,hogy hogyan kell ilyen esetben használni,akkor inkább ne is törődj a kérdésemmel.Hagynám ugatni csakhogy nem egyedül élek a házban és idegesíti a többieket.
2011. jan. 31. 17:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!