Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyészszemle kistestű szukáná...

Tenyészszemle kistestű szukánál mikor lehetséges? 12 vagy 18 hónapos kort kell ehhez betöltenie?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a szuka kutyust min. másfél éves korában lehet először befedeztetni. Azt viszont nem tudom, hogy a tenyészszemlét mikor van lehetőségem megcsináltatni? Ki kell várni a másfél éves kort vagy már 1 éves kor után is vihető? Hamarosan a környékünkön lesz egy szemle, de akkor még csak 14 hónapos lesz a szukám, nem tudom, hogy ilyenkor megnézik-e vagy alapból nem foglalkoznak még vele az ifjú korára tekintettel... Azt tudom, hogy a kanoknál hamarabb lehet a tenyészszemlét intézni, de a szukára vagyok most kíváncsi, mert most Ő lesz az első szukám, aki tenyészszemlére fog menni. A MEOE honlapján nem találtam ezzel kapcsolatban információt... Köszi a választ!
2011. jan. 31. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:
12 hónap az alsó korhatár.
2011. jan. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Keresd meg a fajtád honlapját
2011. jan. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sajnos a honlapról csak ennyi derül ki: "2008. január 1-tõl KÖTELEZÕ a tenyészszemle!

Minden kutyának, aki 2007. december 31-ig nem szerezte meg a tenyészminõsítést (azaz nincs tenyészszemléje illetve nem szerzett felnõtt osztályban legalább 2 kitûnõ minõsítést) tenyészszemlén kell résztvennie ahhoz, hogy kölykei ne felülbélyegzett származási lapot (törzskönyvet) kapjanak! "

Egyébként a IX. fajtacsoportról van szó (ÁTK)

2011. jan. 31. 18:40
 4/5 anonim ***** válasza:

tenyésszemle aztán sok kiállítás és utána fedeztetés,különn ben szaporításról beszélünk.hiívd fel a MEOE-t hogy mikor van tenyésszemléjük.

egyébként milyen fajta?

mert pl. havanesek sajnos nem kötelező de érdemes pár szűrést is csináltatani sajnos elég sok a hibás kutya,pl mellső lábaik kicsik kifelé csámpásak,na ez hiba de sajnos a tenyésszemlén olyan kutryákat is átengednek a legtöbb fajtában,ami a fajta szégyene,fizess aztán mehetsz alapon,ezért nem ér lószart se.



külföldre is érdemes elvinni kiállításra,ha valóban tenyészteni akarsz.


mert amúgy egy sima tenyésszemlével még csak szaporítás.

tehát ha viszed kiállításokra ,ilyesmi,akkor 3 éves kora előtt ne is álmodj a tenyésztésről,és tenyésztői tanfolyamra is illene eljárni.


meg egyébként kérj segítséget a tenyésztőtől ahol vetted.

2011. febr. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
12 hónapos kor.
2011. febr. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!