Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák fekete fehérben látnak?

A kutyák fekete fehérben látnak?

Figyelt kérdés
2008. jan. 28. 17:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

A sok okostojásnak csak olyan dologhoz kéne hozzászólnia amihez ért is, ha egyáltalán van olyan dolog.


A kutyák ugyanúgy látnak szineket, kicsit elmosódottabban ugyan de látnak szineket és képesek azokat megkülönböztetni is egymástól. Rendelkeznek szinlátással csak nem ismerik azok jelentősségét..

2008. febr. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemi kutyafélék evolúciója óráról van az infóm: A sárga és kék színárnyalatokat tudják megkülönböztetni, a fekete/fehér/szürke árnyalatokat is, de a zöldet és vöröset nem látják, mert hiányoznak azok a sejtek a szemükből (az ideghártyáról) amik a zöldet és vöröset érzékelik.

A köv. tartományban látnak: (fény hullámhossz értékek) 430-475nm:" kék (telített szín), 475-485nm: szintelen/szürke, 500-620nm: sárga (telített szín),

Nem képes megkülönböztetni:Zöld Sárgászöld Sárga Narancs Vörös "

2009. ápr. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Erről a kérdésre nemsokan tudják a választ én véleményem szerint meny a kutyád elé gugulj le hozzá,és nézd a szemit,és te eltudodd d9nteni a választ,én próbáltam és hatott...

:)

2009. okt. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
úristen, szegény bobek... XD
2010. dec. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!