Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Allergia? Mire lehet még?

Ninna ♥ kérdése:

Allergia? Mire lehet még?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ebben a témában nem igazán vagyok jártas. Kutyámat már 4 hete csirkeallergiára tesztelem, és még mindig tele van a bőre piros kiütésekkel a hasán. A bolhát, atkát, kizártuk, a csirkét is most már egyre jobban elfelejtjük, és a spot-on, vagy nyakörv allergiát is kizártuk, mert már 1 hónapja csak a Skudo ultrahangos kutyariasztó van benne. Állatorvos még mindig azt mondja, játsszak a kajájával, már gondolkodtam, hogy elviszem valami másik dokihoz, hátha ő tud jobbat mondani. Két kérdésem lenne:


- Tudna valaki Budapesten valami jó állatdokit ajánlani, aki az allergiák felismerésében is jó? Külön ezzel foglalkozó dokihoz is szívesen elmennék, csak valami jó legyen már.


- Mire lehet még allergiás a kutya? Csirke, szója, gabona, ezekre lehet? Csirkére tudom, hogy lehet, de a többire is? A szójára pl. hogy tudnám tesztelni őt?


Nagyon csúnya pirosak a kiütései, hol szebbek, hol rosszabbak. Nem tudom már mit csináljak vele..


2011. febr. 3. 12:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz a tesztelgetéssel időt húzni, akkor állatorvosi egyetem! Csináltass egy rendes allergia vizsgálatot, ha jól tudom 25 ezer körül van.
2011. febr. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az állatorvosi egyetemen azt mondták nekem egy alkalommal, hogy a csirkéknek olyan tápot adnak amitől nagyon hamar megnőnek felfújódnak.

Ez a bizonyos anyag a kutyákra nézve toxikus abban az esetben, ha folyton a csirkét eszik.

Nekem is azt javasolta, minél kevesebb csirkét egyen a kutyám.


Lehet bármi más is a kutyádnál természetesen.

2011. febr. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én kutyám csirkeallergiás, neki is ilyen tünetei voltak: kiütés, hasmenés, helyenként a szőre is kihullott.
2011. febr. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Beszéltem ma az egyik állatorvos rokonommal, ő Ausztriában rendel, szóval most oda kiutazunk kocsival, és ott végzik el az allergiavizsgálatot. Azt mondta, 90% hogy a kiütések allergiára utalnak, és a vizsgálat után az ellenanyagot injekcióban fogja megkapni 2 hónapon keresztül, és elvileg megszűnik az allergia. Sokba kerül, de megér mindent, hogy Menta egészséges legyen.

2011. febr. 3. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!