Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labrador retriever kutyát...

Labrador retriever kutyát szeretnék házőrzőnek? Ez jó választás? A nejem és gyermekem fél a nagy testű kutyáktól de a labradortól talán nem. A kollégámnak is van egy labradorja és annak tökéletes házőrző és nagyon okos.

Figyelt kérdés
Mennyi pénzért érdemes vásárolni?
2011. febr. 3. 15:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jó, nekem egy fehér labradorom van 3 éves. Nagyon okos, és minden este betelepedik az ajtó elé és ott alszik, vigyáz ránk. :) Valamint megérzi, ha valakitől félni kell ilyenkor ugat. Gyermekbarát, ha kiskutya korától lesz gyerekkel. De ajánlom, hogy szukát vegyetek, mert a kanoknak elég nagy a *... Vicces de így van. Remélem kicsit tudtam segíteni. :D
2011. febr. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

Ha konkrétan arra kell a kutya, hogy őrizze a házat, akkor nem jó választás. A labi egy nagyon barátságos, igazi családi kutya, arra nem alkalmas, hogy egész nap ki legyen csapva a kertbe, a betörőknek meg max. azért kell tartaniuk tőle, mert halálra nyalogatnák.

Mindenképp tenyésztőtől vegyetek, ugyanis ez a fajta nagyon hajlamos a diszpláziára, ezért fontos, hogy jó, helyről származzon. Tenyésztőnél kb. 100.000 Ft egy kutya, vagy pedig keressétek fel a fajtamentőket.

2011. febr. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A labrador teljesen alkalmatlan házörzőnek. 1 simogatás és már ott fetreng a betörö elött, hogy "még simit, még simit". Lehet hogy némi területvédés van benne .. max. ugat, de soha nem fog megvédeni titeket. Nálunk is csak a kan ugat néha, a szuka egyet kettőt vakkant, aztán annyi. Ha meg jön valaki alig birom elhajtani öket, mert halálra szeretnék.

Vannak középméretű kutyában erre sokkal alkamassabbak. Mondjuk egy középschnauzer. Nálunk még egy törpe snaci van, na az örzi a házat (csak hangja van persze ..).

70 e alatt nem kapsz egészséges, dp. mentes, nem epilepsziás szülöktől kiskutyát. Mindenképp érdemes jó helyről venni, mert nagyon tönkrevágták itthon a fajtát. Még agresszív labit is találni böven, ez fajtajelleggel abszolut nem összeegyeztethető.

Ha nem szánsz rá annyi pénzt, akkor javaslom a retrievermentőket:

[link]

De egy dolgot tudj: a labrador gazdamániás, kirakni az udvarra egyedül a legnagyobb gonoszság amit tehetsz vele.

2011. febr. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Bocs, nem bírom ki:

annyit fűznék hozzá az elsőnek, hogy fehér labrador nincs.


harmadik

2011. febr. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

[link]


jobban jársz sztem ha örkbe fogadsz egy felnőttet,mert pl. a retriver mentők feltérképezik a kutya személyiségét,megnézik hogy viselkedik bizonyos helyzetekben,tesztelik kutyákra,gyerekre stb,és így pl. választhattok olyat,ami mondjuk kicsit jobban őrzi a házat.

Mert ha vesztek egyet,az ugye kb. 100ezernél kezdőik,mert nem szabad szaporítótól venni,mert ideggyenge lesz,és nem olyan labi tulajdonságai lesznek a,mit elvárnátok.

2011. febr. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És középschnauzert hol kapok abony környékén?
2011. febr. 3. 17:06
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha gyereked van akkor ne az legyen az elsődleges szempont,hogy a tenyésztő közel legyen.Drága lesz a kutya,a középsnaci se jó házörző akkor inkább már az óriás a mérete miatt.

De jó lenne szétnézni a fajták között,hogy melyiknek milyen tulajdonsága van,mert ez a csapongás nem jó.


itt van a legtönn fajtáról bemutató,tenyésztők,állatvédők írták,szeméyles tapasztaltok alapján:


[link]


[link]


ezt a honlapo ALAPOASN olvassátok el,életvszélyes ugyanis,gyerek mellé szaporítótól vett,labilis idegrendszerű kutyát venni.

A fajtamentőkkel sokkal jobban jársz,ott jó fej,normális gyerekimádó kutyák vannak,pl boxer mentés.

A boxer a külseje miatt elrettentő lehet,de egyébként játékos,imádja a gyerekeket,itt nézzetek körül:


[link]

2011. febr. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam (akkor tizenkét éves volt) is nagyon félt a kutyáktól, amikor az elsőt örökbe fogadtuk. Nem is akartam kutyát, de kóbor ebke volt, befogtuk, gondoltuk szerzünk neki gazdit. Aztán megtartottuk.

A fiam tőle nem félt, de egy darabig még a többi kutyától igen. Volt olyan, hogy mikor mentünk a sétára és jöttek a többi kutyák, a fiam felmászott egy fára és onnan könyörgött a kutyánknak, hogy zavarja el a többit, az meg elzavarta. :-)

Aztán néhány hét után teljesen elmúlt a fiam kutyafélelme.

A család kutyájától nem félni az első lépés.


Gondold meg, ha kisebb, kedves kutyát vesztek, akitől nem fél a feleséged és a gyereked, gondolod, hogy a rossz szándékú ember fog félni?

És gondolom állandóan kint akarjátok tartani, akkor meg tényleg szempont, hogy nagy testű legyen és hosszú szőrű.

2011. febr. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kössz a tippeket.De írjatok olyan kutyafajtát amik megfelelnek az elvárásaimnak.
2011. febr. 3. 20:22
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem menjetek el családostól menhelyre, vagy sintértelepre.

Amelyik kutya elnyeri a feleséged és a gyerek tetszését, amelyiktől nem félnek, azt válasszátok.

Nem tudom merre laksz, ezt a két linket beadom:

[link]

[link]

2011. febr. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!