Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az állatorvosi szakmának...

Az állatorvosi szakmának vannak fokozatai?

Figyelt kérdés

Úgy értem,hogy van-e olyan állatorvos aki csak kisállatokat vizsgál ( rágcsálók, macskák, kutyák), és nagyobb állatokat( haszonállatok), és van-e olyan megkülönböztetés, hogy végez vagy sem műtéteket?

leírnátok nekem ezeket a fokozatokat?


2011. febr. 3. 18:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nincs fokozat. Szakosodni szoktak az orvosok.
2011. febr. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Jó, de azért biztos van olyan orvos aki nem vállal lovat, marhát, nagyobb állatokat. Vagy műtéteket?
2011. febr. 3. 18:55
 3/17 A kérdező kommentje:
Vagy ezeket az orvos dönti el? Hogy vállal-e műtétet-vagy sem?
2011. febr. 3. 19:41
 4/17 anonim ***** válasza:
Gondolom van a sima kisállat, háziállat állatorvos,és a zoológus, aki a vadállatokkal foglalkozik. De lehet hogy hülyeséget írtam, és lehet szakosodni.
2011. febr. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. febr. 4. 19:15
 6/17 anonim ***** válasza:
Úgy van, hogy az alapokat a vadállatoknál és nagyobb haszonállatoknál is tudnod kell, hogy elvégezhesd az állatorvosit. Ezután szakosodhatsz pl kisállatokra, és akkor kiírod h mittomén "kisállatokra szakosodtt" és így elkerülhető, hogy mondjuk kihívjanak egy szarvasmarhához :D
2011. febr. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Az Állatorvosin mindenki ugyanolyan diplomát kap, az egyetemen nem lehet szakosodni. Viszont az egyetem végére mindenki nagyjából eldönti, hogy mivel szeretne foglalkozni és megpróbál azon a területen elhelyezkedni. Vagy sikerül, vagy nem. :) Van szakállatorvosképzés, ami 3 év még. (Persze ez már munka mellett.) Lehet szakosodni pl. kisállatokra, egzotikus állatokra, lovakra stb. Szóval igen, lehet szakosodni! Szerintem érdemes is. És még azon belül is lehet sebészetre, szülészetre stb. szakosodni. De persze vannak általános orvosok is (főleg vidéken), akik kezelnek marhát, kutyát, ami jön. :) Remélem, kielégítő választ adtam.


Egy végzős állatorvostan hallgató

2011. febr. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Utolsó: Köszi, nagyon jól elmagyaráztad! Köszi!

2011. febr. 12. 18:24
 9/17 A kérdező kommentje:

Utolsó: Nehéz az iskola? Miylen tanulmányi eredménnyel mentél oda? Mire fogsz szakosodni?

Remélem nem baj, hogy megkérdeztem! Megköszönném ha válaszolnál!

2011. febr. 12. 18:26
 10/17 anonim ***** válasza:

Én kisállatokra fogok szakosodni, azon belül pedig sebész szeretnék lenni. De majd meglátjuk, hogy sikerül-e. :)

Általánosban évvégéken kitűnő voltam, félévkor volt 1-2 4-esem. Gimiben sosem voltam kitűnő, az átlagom kb. 4,5 körül volt. Mondjuk az egyik legjobb gimibe jártam. Az érettségim kitűnő lett, bioszból, kémiából emelt szintűztem, mindkettő 85% felett lett. Volt egy középfokú angolom.

Hát igen, nagyon nehéz. Engem eléggé megvisel, főleg a vizsgaidőszak. De ez volt a nagy álmom, szóval muszáj volt megcsinálni.

Kérdezz nyugodtan! :)

2011. febr. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!