Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusom tüzel, teli van...

A kutyusom tüzel, teli van minden kanokkal. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves kutyusom tacsi. most tüzel elsőre.Van egy nagy udvarunk de a kanok beférnek a kerítés alatt.A boxba nem tudom bezárni mert ki jön. Teli van mindig minden kanokkal.annyira idegesít. elüldözöm öket fél perc mulva megint itt vannak. esetleg tudtok vmi módszert amivel elüldözhetem a kanokat vagy vmi "fogamlásgátló" módszert ami nem tul drága?
2011. febr. 6. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam, hogy létezik egy szuri kutyák számára, amitől nem fog tüzelni. Kérdezz meg egy dokit.
2011. febr. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Most vigyázz rá nagyon, zárd be a házba. Mikor véget ért a tüzelés, irány a doki és kérj időpontot ivartalanításra.
2011. febr. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
dokit felhívni és kérj időpontot ivartalanításra, ha véletlen befedezik, akkor is meg lehet csinálni, de inkább próbáld meg a kutyust bezárni
2011. febr. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vidd be a házba.
2011. febr. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó leegyszerűsítette a probléma megoldást :)
2011. febr. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom hogy vigyétek ivartalanítani. Ha nem tudod bezárni, egészen biztos hogy bepározzák.

Ám fogamzásgátlót most nem tudsz beadatni, hogy ne tüzeljen, mert a kutyáknál egy hónappal a tüzelés elött kell beadatni az injekciót. Ezt viszont az első tüzelés után lehet kiszámolni.

Amúgy szerintem azért is érdemes az ivartalanítást választani, mert végül is ócsóbbra jön ki. Ha csak tíz évre számolsz is.

2011. febr. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi mindenki(:
2011. febr. 6. 14:43
 8/8 anonim ***** válasza:

Amíg tüzel, addig nem lehet ivartalanítani. Utána viszont mindenképp menj vele orvoshoz. Ha sok a kan a környéken, akkor tényleg a legjobb megoldás bezárni a lakásba. Sajnos ilyenkor már nem nagyon tudsz mást tenni, esetleg bejelenteni az Önkormányzatnál a sok kóbor kutyát, és akkor elrendelheti azok begyűtjését.


Az injekció kérdésben nem tudok segíteni, azt tudom, hogy fogamzásgátló tablettát már időben el kell kezdeni adni a szukának, és gondolom az injekciónál is van valami időmegkötés, hogy mikor kell adni. Erről konzultálj egy állatorvossal, és kérj időpontot ivartalanításra.


Addig pedig vigyázz a szukára, mást nem tudsz tenni.

2011. febr. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!