Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktathatom le 4 éves...

Hogyan szoktathatom le 4 éves németjuhászomat, hogy a kis állatokat megölje ( tyúkok, csirkék)?

Figyelt kérdés
2011. febr. 6. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, ha négy éves, akkor nagyon nem fogsz tudni sokat javítani rajta... Vagy ha igen, az rengeteg idő.

A helyedben adnék rá egy pórázt, vagy még esetleg egy szájkosarat, bevinném a csibékhez, és megismertetném vele őket. Ha morog, vagy támadni akar, erélyesen rászólsz, akár az orrára is rákoppinthatsz. Ha ezt minden nap kétszer megcsinálod legalább, és már nem morog, le lehet venni róla a szájkosarat, és úgy bevinni, és eljátszani ezt a kis tanítgatást. Fő a fokozatosság! Ha minden jól megy, a végére póráz meg minden nélkül ott fog maradni melletted, és nem fogja bántani a tyúkokat. Szerintem, ez működhet. :)

2011. febr. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ninna ♥ ***** válasza:
90%
Az első válaszoló válaszához még annyit tennék hozzá, hogy ha ezt csinálod (ami jó megoldásnak tűnhet) akkor alkalmazd azt is, hogyha a kutya csak megszagolja a csirkéket, nem kezdeményez még agressziót, akkor jutalomfalatot adj neki, simogasd meg, dicsérd meg. Ha pedig agressziót kezdeményez, rögtön fogd meg a grabancát és tedd helyre őt, az orrára koppintást nem ajánlom.
2011. febr. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Őszintén szólva azt hittem azt a választ fogom, kapni, hogy benne van a vérében, nem lehet leszoktatni. Nagyon szeretném ha sikerülne, megpróbálom. Ugyanis őt nemrég kaptam, nagyon szeretem.
2011. febr. 7. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!