Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktathatom le végleg...

Hogyan szoktathatom le végleg a kutyámat a harapásról?

Figyelt kérdés
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy 9hetes Amstaffom és egyszerűen nem tudom leszoktatni a harapásról. Egyszer elkapja a hév és meg sem lehet állítani,és elég fájdalmas a játék vége, az én szempontomból. Hiába ütök picit az orrára vagy a fenekére, ugyanúgy folytatja.:(
2011. jún. 7. 17:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A fizikai bántalmazás (még ha nem is erősen "ütöd" meg) nemjó módszer. Főleg az effajta kutyáknál, mert mégjobban "beindulnak" tőle... Nyilván azért harap, mert kicsi még, és játszani akar. Játtsz vele! Kötélhúzás a legjobb, de csak óvatosan, ne rángasd erősen! Saját tapasztalataim alapján mondom, a labda után nemfog futni... Az én kutyám érdeklődését az aportírozás csak 6-7 hónapos korában keltette fel.

Mikor harapdál, akkor ignoráld őt, fordits hátat, ha nem segít, próbáld meg eljátszani előtte, hogy fáj, és utána szidd meg (rossz kutya, nemszabad stb), és hagyd ott "sértődj meg". Tanul belőle hidd el :) De a testi fenyítésről úgy feledkezz meg, ahogy van, mert azzal csak az ellenkezőjét éred el! Remélem segítettem valamit :)

2011. jún. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mivel picike még, biztos csak játszani szeretne, nem hiszem, hogy bántani akar. Próbálj nyüszítő hangot kiadni, amikor fáj (anno a testvérei is nyüsszentettek amikor játszottak és fájt), abból érteni fogja, hogy ez nem jó neked.
2011. jún. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Éles sikoltó hang, és vele egyszerre megmerevedés, vagy faképnél hagyás. Igyekezz nagyon jól időzíteni, pontosan akkor jöjjön a hang mikor túl nagyot harap. Azzal, ha ütögeted csak még durvább játékra hívod.
2011. jún. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeket. Megpróbáltam 2napig ment úgy nagyjából, de most megint minden a régi kerékvágásba történik. Már lassan semmire nem hallgat. Apukámat pedig érdekes módon nem bántja úgy mint engem. Pedig én sokkal több időt vagyok vele, meg hát természetesen én kaptam. Nem tudom miért lehet ez. Továbbra tanácsokat várok, amstaff tartóktól v csak kutyaszakértőktől. Már kezdek kétségbe esni h menthetetlen a kicsi :(
2011. jún. 9. 16:25
 5/8 anonim ***** válasza:
következetesség és a nyugalom nagyon fontos a kutyanevelésben!... a választ már megkaptad, határozott hangjelzés, ledermedés és faképnél hagyás ez működik-ha a kutya százszor harap akkor te százszor hajtod végre ugyanazzal a türelemmel és következetességgel-ha ez nem megy akkor keress egy kutyatartásra alkalmas embert mihamarabb!
2011. jún. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

a kölyköket a farkasfalkában ha nagyon tiszteletlenek, úgy tanítják móresre, hogy a lapockák közötti bőrnél fogva felemelik őket, és kicsit megrázzák. Nem kell durvának lenni, és nem is fáj neki, de tudni fogja, hogy vmi rosszat csinált. Mondjuk ez egy olyan "fegyelmezési" forma, amit a végső esetben kell alkalmazni, amikor már minden kötél szakad, ugyanis ha minden kis csekélységért felemelnéd a kutyát, akkor valószínűleg felnőtt korában félőssé válna. És a büntetésnek igenis néhány esetben van létjogosultsága, van amikor a szavak, a kizárás nem segít, ergo végső esetben lehet alkalmazni (itt nem a kutya megverésére gondolok, hanem az előbb leírtakhoz hasonló módszerekre).

Persze a pozitív megerősítésnek kell elfoglalni a maradék 99%ot!

2011. jún. 12. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Énis most kaptam egy 4hónapos stafot,vagyos akkor volt 3hónapos,látom nemcsak énavgok egyedül a problémával,engem is egyfojátban tépet,én ugycsináltam hogy volt egy rosz ruhámamikor harapot,odaadtam neki hogy vigye azt,egy 7 mulva már kezdet leszokni a harapásról.
2011. jún. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
60%

Érthetetlen, hogy valaki kutyát vesz magához, aztán az első reakciója az, hogy "harap" a kutya.

Hát mit tehet egy kutya azon kívül, hogy a száját használja játékra? Sakkozzon a gazdával, vagy piros pacsit játsszon?

MINDEN kiskutya eleinte harap, amíg nem tanítják meg neki ,hogy nem szabad, vagy a korlátolt harapást.És ez nem fajta függő.

2011. jún. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!