Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyenek a havanesek?

Milyenek a havanesek?

Figyelt kérdés

Igazából gazdik véleménye érdekel. Könnyű tartani? Mik a szokásai? Jellemzői? Tapasztalat? Gyorsan tanul? Játékos? Barátságos? Morgós? Házörző?

Milyenek ők? És kérlek ne linkeket küldjetek hanem a ti havanesetek milyen? Nekem is azom van és kicsáncsi vagyok kinek milyen. Amiénk:

Barátságos . Ugatós. Játékos. Okos. Labda rajongó , sétakedvelő , néha makacs . van amikor tündéri , és stb...

A váloszak nagyon köszönöm már most. Ja és a kutya neme és életkora!!!


2011. febr. 6. 19:48
1 2
 1/12 Ninna ♥ ***** válasza:

Szia! Nekem ugyan nincs Havanese-m, de most pár napig a barátnőm elutazott, és rám bízta a kutyusát. Gondoltam írok neked valamit róluk, mert már egész jól kezdem őt kiismerni, mondjuk már 2 napja nálam van, de még 3 nap, és már megy is vissza a gazdijához :) Ő 2 éves szuka Havanese.


Könnyű tartani, nem is eszik sokat, és úgy el is van magába is. Nekem mondjuk a mostani kölyök német juhászommal nagyon jól elvan, sokat játszanak, a napi sétákra őt is viszem, abszolút fegyelmezett, 3 méternél távolabb nem megy el tőlem, pedig nem hiszem, hogy túlzott kötődése lenne hozzám. Nagyon sok trükköt tud, minden nap átveszem vele azokat, amiket tud, a fordulástól a hempergésig, a pacsitól az ajtókinyitásig, mindent tud. Még csak 2 éves, és 2 év alatt nagyon sok mindent megtanítottak neki, a barátnőm elmondása szerint egy trükköt pár nap alatt tökéletesen meg lehet neki tanítani. Éber, energikus kiskutya, bár házat őrizni sohasem fog. Ha valakit hallanak a folyosón, a borderem rögtön odaszalad az ajtóhoz, és a német juhászom is, és akkor a havanese is megy, és olyankor be nem áll a szája. Mindkét kutya csak figyel, ő pedig ott áll és ugat. Morogni én még sosem hallottam ez alatt a 2 nap alatt, szerintem nem is jellemző rá. Labdázni, rongyozni nagyon szeret, minden nap kell vele játszani.

2011. febr. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Ez az Én havanesem aki most lesz 3 éves és nagyon sokféle személyiséggel rendelkezik:okos,tanulékony,de néha túl hangos,utálja a postást,játékos és MINDENNÉL HŰSÉGESEBB,ha beteg vagyok képes 2napig(!) is folyamatosan mellettem feküdni ja és szerintem Ő eléggé egy gazdás ami annak is köszönhető hogy 3 éve mindig mellettem van.Amikor még iskolába jártam akkor bejárt velem minden nap mert megengedték a jó magaviselete miatt és minden nap 30 km-es utat tettünk meg busszal.Ennél fogva imád utazni természetesen mindegy hogy vonat,kocsi,busz vagy ne tán csónak,bicikli ő mindig örömmel jön velem akárhová is menjek.Még a fodrászhoz,kozmetikushoz is viszem és nagyon örül ennek a törődésnek amit maximálisan meg is hálál odaadásával és hűségével.Mindig kitart mellettem :) Nagyon szeretem Őt!!!!!!! Ja és az első kép tavaly nyáron készült a másik pedig egy pecázás alkalmával amikor még 4hónapos volt:)

2011. febr. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok csak még egy kép az én kis barátomról:)


[link]

2011. febr. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja és ivartalanított szuka. Neve:Panni
2011. febr. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon cuki! Az enyém Szofi 9 hónapos áprilisban lesz 1 éves. Szuka
2011. febr. 7. 17:56
 6/12 anonim ***** válasza:
Köszi :)
2011. febr. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szofiról nem tennél fel képet?
2011. febr. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nincsen:(
2011. febr. 8. 18:36
 9/12 A kérdező kommentje:
Mert a gépemen valami vírusvolt és letörlődött mindnen
2011. febr. 8. 18:36
 10/12 anonim válasza:

Szia!

Én 2010 december 8-án fogadtam örökbe egy megárvult, 4,5 éves Havanese kislányt.

A kutya nagyon félénk volt, egy hangot se hallatott.

Majd 2-3 nap múlva megjött a hangja és jelzés szerűen, ha valami számára érdekes dolog történik, zajok, emberek hangja arra ugat. Nem lenne gond vele, de nálunk a férjemet nem fogadja el, morog, ugat rá és már meg is támadta ölebesen, de csak belekapott az újjába. Most próbáljuk szocializálni remélem sikerül. Ezt leszámítva a kutyus okos tanulékony, könnyen megszokta az új helyét és nagyon szeretnivaló.

Kevésbe jó tulajdonságai: mivel korábban egy középkorú hölgy nevelte, csak ő volt a középpontban így nagyon nehezen osztozkodik a szereteten. De hát valahol meg lehet őt is érteni.Ezen kívül makacs, önérzetes, labdát 4x-5x visszahozza boldogan, aztán úgy néz rá mintha sose látta volna és hozzá se nyúl. Ezen kívül nagy színésznő, ha azt akarja, hogy megszeretgessék nagyon elesettnek tud tűnni aztán pik-pak életrekel, szóval ennek a kutyának a szeretet a vitaminja, ha megkapja minden rendben, ha nem akkor kis méreggombóc.

2011. febr. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!