Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolhairtás mivel-hány hónapos...

Bolhairtás mivel-hány hónapos kortól?

Figyelt kérdés
A kutyám négy hónapos ,eddig még nem volt bolhás,most sem az.Lassan itt a tavasz,ilyen kis korban mivel lehet védekezni a bolhák ellen akár megelőzésként is?Mit ajánlotok?köszönöm :)
2011. febr. 7. 05:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha még nem akarod valamilyen kémiai riasztószerrel bombázni a bolhákat, akkor ajánloma levendulaolajat, töményen praktikusan a szőrére, a hátára, középre, ne sokat, mert olyan az illata kutya finom orrának mint az orrbaverés, átmeneti időre, enyhe bolhatámadás esetén segít
2011. febr. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 hell-ikon ***** válasza:

Esetleg még citronella is szóba jöhet, ugyanúgy kell használni, mint a levendula olajat.


Ha mégis komolyabb megoldásra vágysz, akkor az állatorvos vagy esetleg a kisállatüzletben az eladó tudni fog segíteni a választásban, ha elmondod neki részletesen milyen, mekkora kutyára szeretnél bolhaírtót.

2011. febr. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ninna ♥ ***** válasza:
Skudo ultrahangos riasztó lenne a legjobb megoldás. Bármilyen korban lehet használni, teljesen veszélytelen, és bolhák ellen is véd, amikor a szomszédom kutyája bolhás volt, kiirtották, én ezt ajánlottam neki, és azóta nem ment bolha a kutyusba, ámde amikor levették róla próbaként, két hét múlva újra elkapta a bolhákat.. szóval ez bolhákra is jó. Itt van: [link]
2011. febr. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !Ez a skudo felkeltette az érdeklődésemet,szerintem ki fogom próbálni :-).Amúgy hallottam ezt a Frontline combo-t,valamint a kiltix nyakörvet,azokról mi a vélemény?
2011. febr. 7. 18:05
 5/5 hell-ikon ***** válasza:

A Frontline egy felszívódó szer, a 4 hós kiskutyára semmiképpen nem ajánlanám. Igaz, 8 hetesnél fiatalabb írja a használati utasítás, hogy nem szabad alkalmazni, én mégsem tenném 4 hónapos kiskutyára. Elég durva rovarölőt tartalmaz az az igazság. (kertészként van némi rálátásom a vegyszerekre)

A Kiltixet sajnos nem ismerem.

2011. febr. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!