Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megbánta valaki a kan kutyája...

Zsopega kérdése:

Megbánta valaki a kan kutyája ivartalanítását?

Figyelt kérdés

Most tervezem az imádott 6 hónapos keverékem ivartalanítását. De féltem rettentően. Féltem az altatástól, a műtéttől és a lábadozás nehézségeitől is. Belátom, hogy szükséges, hogy ezzel védjem az elcsavargás és a későbbi betegségek ellen is. Nagy dilemma ez számomra.

Kinek mik a tapasztalatai?


2011. febr. 8. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Én eddig két szukával és egy kannal csináltam végig. Az elsőnél úgy aggódtam, hogy zokogva adtam be a dokihoz. :) A másodiknál már nem, a harmadik kutyámmal meg teljesen természetes volt a dolog, persze izgultam egy kicsit, de szó sem volt már olyanról, mint az elsőnél. :)

Tarts ki a döntésed mellett, ez a jó hozzáállás! Drukkolok a kutyusodnak! :)

2011. febr. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
5%
én sosem fogom a 3 éves labradoromat kiheréltetni, már csak együttérzésből, férfiassága jelétől meg fosztani? meg azt sem akarom, hogy utána eltunyuljon és lusta legyen és kövér
2011. febr. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Kedves utolsó, ha egy ivartalanított kutya eltunyul, arról a gazdi tehet, aki annyit nem hajlandó tudomásul venni, hogy egy kicsit kevesebb kaja kell neki...és mivel ugyanannyit ad, a kutya hízhat, ha már hízott, akkor kevesebbet mozog.

És a kedves gazdi szerint azért tunyult el, mert nincs heréje :D


Ja, és azt is jó lenne megérteni aggyal, hogy míg az embereknél a szeretkezés vágy, addig a kutyáknál ösztön.

Nekik a párzás fáj!

A kan kutyát pedig idegileg kicsinálja, ha nem mehet egy tüzelő szuka után. Ha ivartalanítva van, akkor ez elmúlik. És nem fog sírni a kutyád, hogy jaj de rossz nekem.

Csak egyszer másszon rá egy tüzelő szukára, utána még rosszabb lesz.


Azok miatt az emberek miatt van tele minden menhely, akik szerint a kutyájuknak párzani kell, mert az nekik jó.

És akkor eljutottunk oda, hogy a magyar nép egy primitív nép, mert annyi intelligencia nem szorult belé, hogy utána olvasson a kutyatartás minimumának.

2011. febr. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Ne aggódj, nem lesz semmi baj, helyesen döntesz. :) Én ugyan eddig "csak" szuka kutyákat ivartalaníttattam, de náluk is minden rendben volt, 2 nap múlva már úgy viselkedtek, mintha mi sem történt volna. Viszont nem egy ivartalanított kan kutyát ismerek, butaság, hogy eltunyulnak meg elhíznak (ha túleteted, persze, hogy elhíznak, de ez nem az ivartalanítástól függ).

Szóval hajrá, minden ok lesz. :)

2011. febr. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

Nemrég ivartalanítottam 8 hónapos kan kutyámat.

Én is iszonyúan féltettem, nagyon izgultam, de így utólag visszagondolva semmi extra nem volt benne :)

Az altatás miatt nem kell aggódni, szépen elalszik. A műtétről meg ugye fogalma sem lesz.

A lábadozás nálunk néhány óra volt. Addig aludt, ilyenkor számítani kell rá, hogy maga alá pisil, mert az altató+gyógyszerek miatt sokat fog pisilni.

De a műtét után lehet kérni ébresztő injekciót, akkor hamarabb felkel, csak kicsit zavart lesz, én ezt nem akartam.

Ébredezés közben legyen nagyon meleg helyen, be is takarhatod, mert sebláza lesz, remegni, fázni fog.

A kutyám ezeken végig ment, ő kb. 6 óra eltelte után már szaladgálni akart az udvaron. Másnap meg már egyáltalán nem vett róla tudomást, ugyanolyan volt, mint előtte.

Sok sikert hozzá! Ne hallgass a rémhírekre ;)

2011. febr. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi már vagy 5 éve ivartalaníttattuk és egyáltalán nem bántam meg. A tüzelő szukák egyáltalán nem érdeklik, a kan kutyákkal sincs konfliktusunk és nem is tunyult el, és még nem is kövér. Mai napig játékos, futkosós, kajla. Egyszerűen imádom. :o)
2011. febr. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kan kutyánkat egy éve ivartalanították. Egyáltalán nem bántam meg. Persze nagyon aggódtam én is, sajnáltam is. Az altatásig együtt voltunk, az tényleg szörnyű volt. De csak jó dolgokat tapasztaltunk eddig. Nyugodt, kiegyensúlyozott, tudom hogy egy csomó betegségtől megvédtem. A párom aggódott azért, hogy majd el fog hízni, de semmit nem hízott. Ugyanolyan normális súlyú, mint előtte volt, persze rendesen le is van mozgatva. A huncutságából pedig semmit nem veszített, néha ugyanolyan "akasztanivaló" rosszcsont, mint előtte volt, pedig már 2 éves elmúlt.
2011. febr. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Hovarju ***** válasza:

Nekem is jó tapasztalatim vannak ez ügyben. Igaz én 1 éves szuka kutyát vitte ivartalanítani. Reggel 9 kor vittem be a rendelőbe. Azt mondták, hogy csak akkor adják ki ha teljesen felébredt műtét után. du 3 kor telefonáltak, hogy felébredt, mehetek érte. Mikor meglátott a saját lábán jött elém rohanva és nagyon jó kedvű volt. Be akart ugrani az autó hátsó ülésére(frissen műtve) mintha semmi baja sem lenne.

A környékünkön egyébként sok kan kutyát is ivartalanítottak. A gazdik elmondása alapján hamar jól voltak ők is, és egyáltalán nem híztak el. Persze hajlamosabb lesz a hízásra, de ez egy kis odafigyeléssel és sok mozgással megelőzhető.

Szóval nekem csak jó tapasztalatom van ez ügyben.

Jó kutyázását kívánok.

2011. febr. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat! Igazán nyugodt majd a műtét után leszek, de nagy segítséget kaptam Tőletek! Köszönöm! :)
2011. febr. 9. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!