Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű szuka kutya ivartala...

Nagytestű szuka kutya ivartalanítását mikor célszerű elvégeztetni?

Figyelt kérdés
Most 4 hónapos, nem akarjuk tenyészteni. Mennyi idősen legyen a műtét?
2010. júl. 25. 10:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Az első tüzelés előtt.


0,5%-ra csökken a tejmirigy-daganatok valószínűsége, ha az első tüzelés előtt ivartalanítják a szukát,


8,0%-ra csökken az esély, ha a műtét az első két tüzelés között történt


26,0%-ra csökken, ha a második és a harmadik tüzelés között végzik el a beavatkozást.


Forrás: [link]

2010. júl. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ahol én lakom (Tatabánya)csak első tüzelés után ivartalanítanak!Végig telefonáltam az összes állatorvosunkat de itt meg kell várni az első tüzelést! /5 hónapos német juhászom van)
2010. júl. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
nekünk első tüzelés előtt lett ivartalanítva, azt mondta az állatorvos hogy így a legjobb a kutyának
2010. júl. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Igen. Praktizálnak még (SAJNOS) olyan állatorvosok, akik még mindíg úgy tartják (tévesen!), hogy a meg kell várni az első tüzelést. Ez tévhit, nincs alapja. Ezek a (maradi) állatorvosok sem tudják megmondani, miért kell várni az első tüzelésre. Ha megkérdezed tőlük, valami humbug szöveget nyomatnak... Ez is olyan, mint az az orbitális baromság, hogy a kutyák étkeztetésében kell lennie minden héten egy böjtnapnak. Ennek sincs semmi alapja, ez is tévhit és a modern állatorvoslásban már nevetnek ezeken a megalapozatlan hülyeségeken.

Igenis az a legjobb, ha minél előbb ivartalanítva van a kutya. Ezt tényekkel alá is támasztják és részletesen ecsetelik honlapokon azoknak, akik félre vannak informálva.

2010. júl. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Akiteki ***** válasza:

Orbitális baromság ügyben annyit, hogy egy ismerősöm dobermannját 5 hónaposan ivartalanították, nem alakultak ki megfelelően az ivarszervei, azóta is inkontinens.

Nem hogy "sajnos még praktizálnak", hanem az orvosok 90 %-a ajánlja, hogy az első tüzelés után ivartalanítsuk.

Semmi baja nem lesz egyetlen tüzeléstől.

2010. júl. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Minden hozzászólónak legalább egy ilyen legendás sztorija van. :)


Orbitális hülyeségnek a böjtnapot mondtam, csak hogy tisztázzuk.


A válaszom: Inkontinencia bármikor kialakulhat, tök mindegy, hogy 2 hónaposan vagy 8 évesen van ivartalanítva a szuka. Nincs összefüggés... :)

Az inkontinencia viszonylag gyakori jelenség az ivartalanítás után, mert ennek a problémának a fő oka az oxitocin nevű hormon hiánya, amiből kell egy kevés ahhoz is, hogy a hólyag záróizomzata kellő erővel tudjon szorítani. Ezen a problémán már évek óta lehet hatékonyan segíteni, van erre egy speciális állatgyógyszer, ami általában teljesen megoldja ezt a problémát. (Incurin tabletta)


És igen, mindíg vannak legendás rémtörténetek. Olyat is hallottam már, hogy valakinek a kutyája teljesen elhízott, mert ivartalanították (6 éves szuka). És akkor mi van? Attól még az ivartalanítás ajánlott, sőtt évekkel hosszabítható meg a kutya élete. Csak azért ellenezni az ivartalanítást nem érdemes, mert valakinek a nővérének az ismerősének az anyjának a kutyájávával ez és ez történt... Még ha igaz is. Akkor sem lehet az ilyen kivételes helyzetekből kiindulni. Mint például ez az elhízásos dolog. Ok, lehet, hogy tényleg megtörtént. De az esetek 99 százalékában nincs elhízás. És előbb-utóbb úgy is elfogynak azok az állatorvosok, akik a kőkorszakban kapták a diplomájukat.

2010. júl. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszokat, elgondolkodtató, amit írtok. Asszem megvárom az első tüzelést és utána lépek.
2010. júl. 26. 08:45
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

[link]


[link]


olvasd el ezeket!! Ne várd meg az első tüzelést, egy csomó betegség kialakulásának esélyét növeled ezzel.

Nekem nagytestű kutyám van, öt hónapos korában csináltattam meg a műtétet. Semmiféle inkontinencia nem alakult ki. Már több mint másfél éves az eb és tökéletes, semmilyen hátrányát nem tudom elmondani a műtétnek!!


Mindenféleképp olvasd el a két linket. A legújabb kutatások (hisz ugye fejlődik a tudomány) szerint mindenképp első tüzelés előtt!!

2010. júl. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Nekem is mindhárom szuka kutyám 3-4 hónaposan volt ivartalanítva. De mindíg van egy olyan ember, aki "terjeszti" a hülyeségeit. Most szegény kérdező is jól össze lett zavarva ezzel az inkontinenciás hülyeséggel. Ami tényleg előfordulhat ivartalanításnál, de ha előfordul, akkor sincs összefüggésben az ivartalanítás idejével... Na mindegy.


Én továbbra is azt tanácsolom (kérdező!), hogy még az első tüzelés előtt ivartalanítsd. Persze akkor sincs tragédia, ha megvárod az első tüzelést, de azért tanácsos lenne még az előtt ivartalanítani, hogy eléri a kutyus az ivarérett kort.

2010. júl. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Akiteki ***** válasza:
Három jó orvosom van, csak költözés miatt váltottam őket. Egyik sincs még 40 éves. Nem a kőkorszaki diplomán múlik, hanem hogy megfontoltan gondolkodnak és nem ugranak az első divathullámra. Az első orvosom még a macskámnál is megváratta a fél éves kort, hogy kifejlődjön, és csak utána pakolta ki. Egyik ivartalanított kutyám sem volt inkontinens és nem hízott el. Csak felnőtt korban ivartalanítottunk.
2010. júl. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!