Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segitség kéne, ezt hogy...

Segitség kéne, ezt hogy oldjam meg mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Miért rázza ennyit a fejét a spánielem?

a fülébe nincs semmi,megnéztem de sokkal többet rázza a fejét mint alapból.lehet valami baja a fülének?

meg még az a gondom van hogy nagyon húz és mikor már fullad és olyan hangokat hallok töle már én rosszul vagyok még mindig feszül a nyakörvébe!

5 hónapos


2011. febr. 11. 17:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvossal nézesd meg a fülét. Attól még hogy te nem látod, lehet fülgyulladása, vagy belemehetett valami.
2011. febr. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól hogy te nem látod még lehet benne valami!

Vidd dokihoz!

2011. febr. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
hát ezért kérdeztem inkább meg!
2011. febr. 11. 17:19
 4/13 anonim ***** válasza:

Simán lehet valami a fülében, plusz ha gyulladt és fáj neki, attól is rázhatja a fejét.

A húzásról le kell szoktatni. ha elkezd húzni, rászólsz, leülteted. Megint elindulsz, ha szépen megy, dícséred, ha húz, rászólsz, leülteted...

2011. febr. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A füles dolog miatt irány az állatdoki.


Vegyél neki hámot,az én spanimnak is az van :)+tanítsd meg láb mellett sétálni.

2011. febr. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

probáltam vele ezt a megállós dolgot,de akkor sose jutunk haza ha mindig azt csinálom vele :(

már néztem neki hámot,de akkor tényleg veszek neki hétfőn(akkor lesz rá pénz mielött valaki írná :S )

akkor elviszem orvoshoz amint tudom!

2011. febr. 11. 17:26
 7/13 anonim ***** válasza:
A kutyák halló járata majdnem derékszögben megtörik. Tehát ha te semmit nem látsz benne, a törésen túl viszont lehet ott valami. Ezt csak a doki fogja látni amikor bele néz az otoszkóppal.
2011. febr. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A húzásról nem effektíve séta közben kell leszoktatni. Csak ráteszed és az udvaron vagy a ház előtt gyakorolsz, de amíg nem megy neki legalább tűrhetően, addog kár is elsétálni vele nagy messzeségekbe, mert akkor bazi lassan értek haza, ha meg a gyorsaság kedvéért nem szólsz rá, csak menjetek, akkor meg nem fogja érteni, hogy néha miért parancsolgatsz, néha meg miért nem - tehát nem leszel következetes.

Viszont a húzás durva dolog, ismerősöm kutyája megfojtotta magát így. Annyira húzott, hogy összeroppant a légcsöve, ott halt meg az utcán. :S

A hám is jó ötlet, de a húzásról akkor is le kell szoktatni, ha nem okoz neki fulladást. Kulturáltan tudjon már sétálni, mindenki érdekében.

2011. febr. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

az a baj hogy épp a ház elé érek ki vele,már akkor megy mint egy örült :(

részvétem a kutyus miatt,elég durva ami vele történt!

2011. febr. 11. 17:52
 10/13 anonim ***** válasza:

Nálunk a kutyasuliban úgy tanítják a pórázfegyelmet, hogy szépen 2 kézzel meg kell fogni a pórázt és a mellkasodra szorítani, hogy ne mozogjon semennyit a kezed. Olyan hosszúnak kell lenni a póráznak, hogy ne feszüljön és tudjon lógni valamennyire. Bal oldalon megy a kutya, és ha a lapockája eléd kerül, már fordulsz is vissza, és mész az ellenkező irányba. Nem kell nagyot rántani, épp, csak mintha hirtelen eszedbe jutna, hogy otthonfelejtettél valami fontosat, és gyorsan, határozottan nagy lendülettel megfordulsz, és ezzel kicsit rántasz is rajta.

Nekem is nagyon húzott a kutyám, ezt a kutyasuliban kb fél órán keresztül csináltam, a végére már nagyon türelmetlen voltam, de megérte. Onnan még 1 óra volt a hazaút, és végig a lábam mellett jött.

Sajnos nem rögződött még teljesen benne az, hogy így kell közlekedni, de minden nap egyre rövidebb ideig kell gyakorolni, hogy utána szépen jöjjön.

Ez a kutyasuliban mindegyik kutyánál bevált. Szóval szerintem próbálkozz, és ne add fel.

Amúgy meg én is orvoshoz vinném, de ha 5 hónapos, akkor amúgy is oltást kéne kapnia mostanában.

2011. febr. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!