Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy kutya...

Mennyibe kerül egy kutya fülének a felvágása?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm.
2011. febr. 13. 14:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok járatos az ilyen fül-farokvágás témában,de azért egy kérdésem lenne:az állatorvos altatásban végzi az ilyesmit? vagy van valamilyen érzéstelenítés hozzá?
2011. febr. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

A jelenlegi törvény nem teljesen egyértelmű ezzel kapcsolatban.Akkor legális az ilyen beavatkozás ha azt a fajta jelleg megkívánja.Fajta jellegről akkor beszélhetünk ha pl. a hegyes fül vele született adottság egy állatnál, de valamien betegség fojtán mégis egy kutya kajla füllel születik.

Mivel év tizedek év századok óta csonkítják az állatokat, ezért már-már fajta jellegnek számít pl a stafinál a hegyes fül.

Megjegyzem mellesleg hogy sztem a stafi pont sokkal aranyosabb kajla füllel, mint hegyessel.De ez egyedi vélemény.

2011. febr. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

15:23!


Ha elejétől olvastad volna, akkor láthattad volna amit már írtam, hogy az ár attól is függ hogy RÁ KELL E ALTATNI.

Már mint az altatásban lévő kutyának kell e még anyag, cucc, hogy mélyebben aludjon.....

Tehát IGEN altatásban végzik ezt a fajta műtétet is.

Állatoknál minden műtétet altatásban végzik. Még a fogkő eltávolítást is.

2011. febr. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
A stafinál dobinál kanárinál corsonál fajtajellegnek számít.
2011. febr. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
67%

15:23


Nem, az állatorvos fog egy ollót és levágja, utána meg végignézi, hogy ömlik a vér a kutya füléből...Micsoda kérdéseket tesznek fel egyesek...


Nyilván altatásban történik a műtét.

2011. febr. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Tudtommal lézerrel végzik a felvágást,természetesen altatás alatt.

És nem értem ezzel mi az állatkínzás,hisz még kutyakiállításokon is felvágott fülű ebek díszelegnek!

2011. febr. 13. 15:51
 17/20 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Helyesbítsünk.


A kutya fülét nem felvágják, hanem levágják. ( kupírozzák )

Az hogy milyen módszerrel dolgozik a doki azt orvosa válogatja.

Van aki lézerrel dolgozik van aki meg termoval ( Thermokauter ).

Mind két esetben égeti a fület a sablon mentén.

2011. febr. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Itt vidéken meg volt olyan,aki otthon csinálta sniccerrel,érzéstelenítés nélkül egy staffnál,mivel "kemíny kutya a pitbúúúll,bírnia kell a fájdalmat".

Na ez állatkínzás,látod.

2011. febr. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
15:37 Egyetértek!
2011. febr. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
15:23 vagyok és elnézést kérek tudatlanságomért....és köszönöm a bunkó válaszokat... (akinek nem inge ne vegye magára)
2011. febr. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!