Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sok kutyafajta tetszik. Miért...

Sok kutyafajta tetszik. Miért nem tudok választani?

Figyelt kérdés
Sokat is olvastam rólluk csak nem tudok választani,és mindig megakad a szemem a keverék kutyákon. Valahogy nem megy,ez miért lehet? Lehet hogy a kevrékek álnak hozzám a legközelebb?
2009. febr. 11. 18:36
 1/10 anonim válasza:
100%
És ez miért baj, hogy megakad rajtuk a szemed? Akkor neked azok tetszenek. Nincs ezzel semmi baj. De lehetőleg kölyökkutyát vegyél, akkor olyanra neveled, amilyenre akarod, és a legjobb barátod lesz, jobbfej kutya, mint az összes többi fajtatiszta. :)
2009. febr. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

szerintem is nyugodtan választhatsz keverék kutyákat. Egyáltalán nem baj. Tetszenek a fajták, mert szépek, de nem ismered a természetüket, ezért nem tudsz dönteni.

A keverék kutyák valahol jellemükben egyszerűbbnek tűnhetnek, talán ezért jön be jobban. :D


Sok sikert a választáshoz.

2009. febr. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert a keverékek iszonyú jó fejek, egyediek és sokszor szebbek, mint némely fajtatiszta :o) Nyugodtan válassz keveréket (ha nem akarsz vele specifikusan valamit csinálni - pl. vadászni, terelni stb.)


Abban viszont nagyon nem értek egyet, hogy csak egy kölyökkutyát lehet olyanra nevelni, amilyenre az ember szeretné. Ez a legnagyobb tévhitek egyike!! Egy 1,5-2 éves kutya ugyanúgy formálható, tanítható - nekem ilyenem van, most 4 éves (1,5 éves lehetett amikor befogatuk, előtte megjárta a poklot is (utca, verés, gyepi, majd menhely, majd örökbeadták, visszadobták egy hónap múlva, újra gazdivárás)) és olyan kutya akit mindenki megbámul és nemcsak azért mert olyan szép, hanem mert jól nevelt és tud viselkedni az emberekkel, gyerekekkel, kutyákkal.


A felnőtt kutya nagy előnye, hogy már nincsenek kölyökkori hülyeségei mint pl. rágás, bepisi stb. Meggondolandó ;o)

2009. febr. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!!A kevrékeket választom.:)
2009. febr. 11. 19:41
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is keveréket vigyél haza, ha az tetszik. De azt kikérném, hogy a keverékek jobb fejek mint a fajtatiszták... Ugyan miért? Egyáltalán nem a fajtatisztaságtól függ a jófejségük! Valakinek keverék, valakinek fajtatiszta. Miért kell így elhatárolódni? Tartsunk már össze kutyások... Mindkettő kutya, szóval mindkettő ugyanolyan jó. Legalább tedd oda, hogy neked vagy szerinted...
2009. febr. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az helyes nekem is egy keverék kutyusom van,golden retriever/labrador keverék iszonyúúúúúúúúúúúúú cuki
2009. febr. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! ;o) És honnan? Menhelyről?


19.48:

Ha a hozzászólás nagy része nekem szólt, akkor elárulok annyit h van egy keverékem meg egy fajtatisztám (labrador). Nem tudnék különbséget tenni köztük, mert mind a kettő nagyon arc :o)) Mindkettő másképp... :o) És én csak a szépségről beszéltem, nem a jófejségről. És természetesen, szerintem. Szent a béke? ;o)

2009. febr. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ó nem vagyok mérges :) csak erre értettem: De lehetőleg kölyökkutyát vegyél, akkor olyanra neveled, amilyenre akarod, és a legjobb barátod lesz, jobbfej kutya, mint az összes többi fajtatiszta. :)

Szerintem nem te írtad, főleg hogy neked mindekttő van. Mert mindegyik egyenrangú... :)

2009. febr. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Nézegetem a menhelyeket és szeritem menhelyi kutyust választok:)Olyan édesek.
2009. febr. 12. 07:16
 10/10 anonim ***** válasza:
Az nem baj ha nem tudsz választani és se tudtam mindegyik kutyafajta tetszett. De az a kérdés melyik tetszik a legjobban??
2009. febr. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!