Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Hím kutyámat...

Mit tegyek? Hím kutyámat szeretném ivartalanítani. De félek attól, hogy megváltozik a személyisége! Aki tud segíteni, kérlek írjon! (Fontos! )

Figyelt kérdés

Már sok ismerősömet megkérdeztem, de mindenki mást mond...

valaki azt mondja, hogy a kutya igen megváltozik, lenyugszik nem lesz már játékos, meghízik...

van aki azt mondja, hogy ha már idősebb a kutya és élt már "nemi" életet :) akkor nem változik semmi, mert, hogy az a személyisége már berögzült.

azt is mondták, hogy azért szokták ivartalanítani a pár hónapos kiskutyákat, hogy ne legyen olyan vad, meg maradjon minidig játékos!!


várom a válaszokat!!

Előre is köszi mindenkinek!!


2011. febr. 14. 20:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Mi ivartalaníttattuk a kutyusunkat ősszel. Akkor volt 3 és fél éves. Kicsit valóban megváltozott. Nyugodtabb lett. De nem annyira, hogy ne lenne játékos. Előtte totál hiperaktív volt, most könnyebben kezelhető. De ugyanúgy szeret játszani, futkosni, sétálni velünk.

Annyiból viszont nyugodtabb, hogy amikor az utcán szuka kutyák vannak (az egyik szomszéd kutyái folyton kint vannak, amikor tüzelnek), akkor sem bontja le a kerítést, nem nyüszít egész álló nap, nem szenved miattuk.

Hízásra valóban hajlamosabbak az ivartalanított kutyák, de erre is van megoldás: nem kell teletömni őket. Normál étel mennyiség mellett nem fog elhízni.

2011. febr. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

és azt szeretném még tudni, hogy a műtét igazából mit takar... nem a nagyon aprólékos részletekre vagyok kíváncsi,.. :) na meg, hogy kb. mennyibe kerül...(amúgy keverék tacskó kutyusról van szó), és hogy mennyi idő alatt forog le az egész, műtét és a kutya gyógyulása...

Bocsi, hogy ennyit kérdezek... tudom, hogy az orvostól kellene, de sajna nagyon elfoglalt mindig!!

2011. febr. 15. 17:01
 13/16 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló vagyok. A mi kutyusunk foxi-tacskó keverék. A műtét napján már nem ehetett, előtte pár órával már inni sem kaphatott. Bevittem a megadott időre, a doki elaltatta. 45 perc volt a műtét, mikor visszamentem, még ébredezett, a doki meg az asszisztens segítettek kivinni a rendelő elé. Ott kb. 5 perc alatt magához is tért. A műtét 18.000 Ft-ba került. Függ mondjuk attól is, hogy mennyi altató kell a kutyának. A műtét annyiból áll, hogy a herezacskóból kiveszik a heréket. Utána csak egy pici "szütyő" marad neki. Belül felszívódó varratot használtak, kívül néhány öltés rendes varrat volt. De azt mi szedtük ki itthon neki.

Sajnos amikor hazaértünk láttam, hogy be van dagadva a kutya szeme. Telefon, doki mondta, hogy ezek szerint kutyi allergiás a penicilinre. Vissza, kapott 2 szurit, amitől el is múlt. Itthon még kába volt, de azért mászkált. Nem akart bent éjszakázni a házban, kint aludt a másik kutyával. Természetesen a gallért reggelre leszedték, de a varratot nem bántották.

2011. febr. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Most meglepődtem... nem gondoltam volna, hogy ennyi "gond" van vele. Mármint nagyon szeretem őt és bármit megtennék érte.

És a varratot a doki mondta, hogy nyugodtan kiszedhetitek?

18000 Ft?? az durva, én úgy tudtam, hogy a hím kis testű kutyáknál minimum 5000 Ft de a 10000-et nem haladja meg...

2011. febr. 15. 18:19
 15/16 A kérdező kommentje:

azt elfelejtettem: én úgy hallottam max negyed óra 20 perc a műtét...

Vagy ez minden kutyánál más?

2011. febr. 15. 18:21
 16/16 anonim ***** válasza:

Kanoknál kb. 45 perc. Az ár attól függ, hol laksz és milyen helyre viszed, mert a fővárosban és környékén jóval drágább, vidéken valóban 10 ezer forint körül van a kutya méretétől függően.

Van olyan orvos, aki úgy operál, hogy a zacsit meghagyja, csak a golyót szedi ki belőle, de vannak akik a zacsit is eltávolítják. A varrat több rétegű, a belső varratok felszívódnak maguktól, a külsőt ki kell szedetni 10-12 nap után.

Nem olyan nagy szám egy ilyen műtét, kanoknál főleg, hiszen nem kell a kutyát kinyitni.

Magam részéről én most már az utolsó 3 ivartalanításkor ott voltam a kutyákkal akkor is, mikor elaltatták és akkor is, mikor ébresztették az ebeket. Szerintem így jobb a kutyának és szerencsére a mi dokink el is várja a gazditól ezt. Az első kutyusom máshol műtötték, nála nem lehettem ott mikor altatták és mikor érte mentem, még egyáltalán nem volt magánál és ő ébresztő szurit sem kapott, így elég nehezen tért magához. :S Meg is lett az eredménye, ő retteg az orvostól azóta. :( A többiek, akiknél ott lehettem, és profin, vénásan altatták és kaptak ébresztőt is, azok nem félnek. És meg is vártam náluk azt az egy órát a váróban. Az első doki anno hazaküldött, hogy majd jöjjek vissza.

Szóval szerintem az is nagyon fontos, hogy jó orvos hoz vidd, aki lelkiismeretes, korszerű altatási módszerrel dolgozik és a kutyusokat tényleg szereti és a gazdikra is odafigyel. Úgy biztos nem lesz semmi baj. Még ha egy ilyen doki kicsit drágábban dolgozik is, de megéri! Informálódj kutyásoktól a különböző orvosokról, kinek mi a tapasztalata. És ne az ár számítson, hanem az, akiről a legtöbb jót hallasz!

2011. febr. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!