Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bkv-n kölyök kutyára is kell...

Bkv-n kölyök kutyára is kell szájkosár? És tényleg nem utazhatok 2 kutyával?

Figyelt kérdés
5 hónapos pitbull szuka... kell rá már most szájkosár? Barátságos... a másik kutyámra nem kell szájkosár mert tacskó méretű de ő is barátságos. Viszont hallottam hogy nem lehet 1 kutyánál többel utazni jelen esetben 2ről van szó:) most akkor ez hogy van?:) köszi a válaszokat:)
2011. febr. 17. 19:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen kell minden ilyen harci kutya félére kötelező!És igen egy járművön csak 1 kutya utazhat.
2011. febr. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ninna ♥ ***** válasza:
60%

A kis 5 hónapos pitbullnak biztosan kell szájkosár + póráz és e mellett jegy, ez 100%. A tacskónak póráz, és jegy mindenképpen kell, de ha az öledbe veszed, akkor viszont nem kell szájkosár, ha viszont a földön van, nem az öledben, akkor neki is kell szájkosár. Itt nincs olyan, hogy barátságos, nem barátságos, azért azt lássuk be, a BKV elsősorban emberekért van, és sok ember fél az állatoktól, nem várhatjuk el tőlük, hogy a nagytestű kutyánk mellette utazzon, ha esetleg ő fél tőlük.


Nem tudom, hogy lehet-e két kutyával utazni, én kocsival járok mindenhova, de szerintem ha felhívod a BKV-t, ők biztosan meg tudják mondani, mi a szabvány. Az biztos, hogyha két kutyával utazol, akkor mind a kettő maximálisan nyugodt legyen, szájkosár, póráz, jegye legyen mind a kettőnek, így nem nagyon köthetnek beléd.

2011. febr. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nézd meg mit írnak a bkv oldalán azzal kapcsolatban , hogy mennyi kutya lehet egy buszon.Én csak a volán buszról tudok írni , hogy ott 1 kutya/busz , nem tudom bkv-nál mi a helyzet de meglehet hogy ott is 1 kutya a max buszonként.(bár nálunk csak első ajtónál van felszállás , így itt látja a sofőr hogy ha kutya is van , bkv-n meg nem biztos)
2011. febr. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:) Mi is kocsival megyünk szinte mindenhova viszont ha párom melózik nála van a kocsi és ha nekem kutyasuliba kell vinnem a pitet akkor muszáj a Bkv:/ Köszi akkor beszerzek egy szájkosarat:)
2011. febr. 17. 19:41
 5/9 IGCM ***** válasza:
Bkv-n akár 5 kutyával is utazhat(volt hogy ismerősökkel együtt 8 volt.. :D).Volánbusz járatokon szólnak,hogy csak 1 legyen de ha rendes a sofőr akkor néha ott is engedi ka 2.
2011. febr. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hivatalosan kell póráz, szájkosár és jegy is. És valóban csak egy kutyával lehetne fölszállni. :S

Én így szoktam: két kutyám van, pórázon viszem őket, nálam van szájkosár, jegy is, de nem lyukasztom ki. :) Mivel éves bérletem van, nem szoktak kötekedni, így elnézőbbek. Egyedül a metrón szokták lyukasztatni a jegyeket, de buszon még szinte sosem szóltak. Néha volt olyan, hogy elkérte a kaller a kutyák jegyét, odaadtam neki, ő eltépte és viszlát. A szájkosár miatt egyszer-kétszer szóltak, de ez sem jellemző. Viszont a pited miatt jobb a békesség, az egy dolog, hogy szelíd kutyus, de ezt a laikusoknak úgysem tudod megmagyarázni...

Volt olyan, hogy barátnőkkel kirándultunk és felszálltunk egyszerre 8 kutyával a 4-es 6-osra. :D Nem szólt senki, mindenki mosolygott. :)

Viszont olyan is volt, hogy barátnőmmel mentünk, nála volt egy kutya, nálam is egy és a sofőr nem engedte, hogy mindketten fölszálljunk, mondván, hogy csak egy kutya lehet a járművön. A barátnőm felszállt és leállt vitatkozni vele, én addig a megállóban álltam a busz ajtajánál. A sofőr pedig becsukta az orrom előtt az ajtót és elhajtott! :O ráadásul gyorsjárat volt, iszonyú nagy volt két megálló közt a távolság. Én elindultam a következő felé, a barátnőm pedig egy megálló után leszállt és visszajött, fél úton pedig találkoztunk. Nagyon dühösek voltunk mind a ketten. Elhiszem, hogy ez a szabály, de ez akkor is egy nagy bunkóság volt a sofőrtől szerintem. Igazából ez az egy ilyen alkalom volt, akár hányszor mentem még eddig a saját két kutyámmal, sosem szóltak, hogy két kutya van nálam.

Ha normális vagy, van nálad jegy és legalább a sajátod kilyukasztod és magadnál tartod a szájkosarat, akkor nem fognak megbüntetni, de a békesség kedvéért a pitre tedd föl a szájkosarat szerintem. :)

2011. febr. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Hovarju ***** válasza:

Én nagyon sokat utaztam a barátnőmmel és két kutyával kirándulni (alaszkai malamut, rotweiler) Mindkét kutya pórázon szájkosárban, érvényes jeggyel. Nekünk soha nem szólt senki.

Szerintem ezt az előírást azért hozták létre, hogy két kutya ne tudjon utazás közben összeveszni,ott ahol esetleg más is megsérülhet. De ha két kutyát szabályosan szállítasz (az előírásnak megfelelően) és nem veszekednek, nem zavarják az utasokat, akkor szerintem lehet.

Egyébként a mostani kutyámmal(labrador)a kutyasuli felé menet mindig találkozunk a buszon más kutyákkal is. A múltkor már 5 kutya volt fennt. Csendben, rendben megvoltak egymás mellett.

2011. febr. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Hovarju ***** válasza:

Ja! Nekem a 4 hónapos labradornál szóltak, hogy tegyek rá szájkosarat. Úgyhogy a pit miatt biztosan rád fognak szólni.De szerintem szájkosárral utazhatnak ketten.


A szájkosár vásárlásnál érdemes figyelni arra, hogy olyan méretűt vegyél, amit nem tud leszedni magáról és felnőtt korában is jó lesz rá. Ja és érdemes az utazás előtt pár nappal hozzászoktatni, hogy ne a buszmegállóban kelljen küzdeni vele.

2011. febr. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a kommenteket:))
2011. febr. 17. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!