Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg minden kutyusnak...

Tényleg minden kutyusnak szülnie kell legalább 1X az életében? Van egy lány mopszunk, családtag.

Figyelt kérdés
Nyáron lesz 2 éves. A szaporításról megoszlanak a vélemények. Egyik oldalon azt javasolják, hogy kell, mert rákos... stb. lehet. A másik oldalon pedig a tenyésztők prüszkölnek a "szaporítókra". Pedig nem hinném, hogy mindenki szándékosan okoz nekik problémát, csupán nem tudjuk mi a jó a pajtásunknak. Ivartalanításról szó sem lehet!
2011. febr. 17. 20:09
1 2 3 4
 1/40 anonim válasza:
8%
Nem minden kutyának a kan kutyáknak nem kell :)) de amúgy nem tudom
2011. febr. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
96%

Hát ne ivartalaníttasd. Akkor bizony felkészülhetsz az emlő és méhrákra. Kérdezd meg az állatorvost, hogy mennyivel nagyobb a valószínűsége a nem ivartalanított kutyákon.

Amúgy nem kell, hogy kölykei legyenek.

2011. febr. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
Hát rákos a szaporodás hiányától tuti nem lesz, ugye ez evolúciós képtelenség, mert egy ilyen tulajdonságot (mivel nincs utód) nem tud továbbadni, nem tud elterjedni a populációban, mitöbb kialakulni se.
2011. febr. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
96%
NEM a tenyésztők ellenzik nagyon a szaporítást,hanem azok az állatvédők,akiknél lecsapódik a felesleges szaporulat.
2011. febr. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
88%

Ha nem ivartalaníttatjátok, akkor sajnos fennáll a veszélye a különböző megbetegedéseknek (pl.: gennyes méhgyulladás, emlődaganat stb.). Ezek ellen a megbetegedések ellen, az ellés nem nyújt védelmet, csak az ivartalanítás.

A következő lehetőségek közül lehet válogatni:

1. Nem ivartalaníttatjátok és vagy beteg lesz, vagy nem. Nem túl felelős döntés.

2. Nem ivartalaníttatjátok és leelletitek. A legrosszabb, amit tehettek, ugyanis amellett hogy az előbb említett betegségeket nem előzitek meg, még lehoztok egy fölösleges almot is, amely állatoknak ki tudja mi lesz a sorsuk...

2. Ivartalaníttatjátok és az ilyen betegségekkel nem lesz gondja, ráadásul még az várható életkora is meghosszabbodhat.

Remélem sikerül jól dönteni!

2011. febr. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
95%
NEM kell szülnie... Gondolom oltatod a kutyádat, kérdezd meg az állatorvost amikor megy. Elmondja a szülésről mit gondol és az ivartalanításról. Én sem támogatom a szaporítókat, mert a sok legyártott kiskutya után csodálkoznak az emberek, hogy beteg a kutya, de már megszerette a gyerek....vagy akármi. Rontják a fajták minőségét. Fajtától függően akár már 40,000 ft-tól lehet tenyésztőtől kutyát venni, csak rendesen utána kell járni, nem az expresszen elolvasni 3 hirdetést. Az emberek önzősége miatt rossz a kutyáinknak.
2011. febr. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim válasza:
5%
Én úgy hallottam hogy igen is kell minimum 1x, hogy tapasztalja milyen "anyának" lenni. Persze nem kell ezt most kötelezően betartani, de a kutyusnak is egy nagy öröm mikor megszületik a kiskutyusa! :) Szerintem ezt az örömöt neki is megkell legalább 1x adni.
2011. febr. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
71%

A Magyar Állatorvosi Kamara állásfoglalása az ivartalanítás kérdésében:

[link]

Jó olvasgatást!

2011. febr. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 IGCM ***** válasza:
95%

Attól hogy szül még úgyanúgy rákos lehet...sőt

Ez attól függ melyik kutya mennyire hajlamos rá.De az elég valószínű ha nem lesz ivartalanítva 9-10 éves kora körül valamilyen rákos megbetegedés,méhprobléma jelentkezik majd nála és ez független attól hogy szült-e!!

Egy idős kutyát műteni és kezeltetni nagy rizikó.....

HA szeretitek akkor ivartalanítatjátok.

2011. febr. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
86%

"Én úgy hallottam hogy igen is kell minimum 1x, hogy tapasztalja milyen "anyának" lenni. Persze nem kell ezt most kötelezően betartani, de a kutyusnak is egy nagy öröm mikor megszületik a kiskutyusa! :) Szerintem ezt az örömöt neki is megkell legalább 1x adni."

Te tényleg ilyen hülye vagy, vagy csak játszod?

2011. febr. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!