Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hónapos németjuhász kiskutya...

6 hónapos németjuhász kiskutya. Gyakran bevadul, ugrál és harap. Hogyan lehet erről leszoktatni?

Figyelt kérdés
Édes, imád és imádom, de mindenkire felugrál, hiába simogatom meg rendesen, mikor megjövök. Már most hatalmas, és ha tovább nő, akkor simán feldönt majd. A másik gond vele az, hogy harap. Nem gonoszságból, játékból, de nem kellemes mikor a vádlidat rágcsálja. Ha rászólsz, nem reagál, vagy abbahagyja, de újrakezdi. Ha játszunk teljesen bevadul, és szintén ugrál meg harap. Mellette meg nagyon okos kutya, az ül/fekszik/gyere parancsra gond nélkül, és azonnal engedelmeskedik. Kutyaiskolába még nem jár, rákérdeztem, csak egy éves kora után fogadják. De mit csináljak vele a hátralévő 6 hónapban?
2009. febr. 13. 09:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Az én kicsim 8.hetében jár, 5 napja van velünk...

Harapdos, rágcsál, rosszalkodik.

Én az első egy héten 2 dolgot kivéve mindent megengedek neki. Amit nem: a ruhaneműt, cipőt nem rághatja, illetve nem jöhet be a házba 4000 nm kertje van:)

Amint eltelik egy kis idő, nem fogom engedni neki, h harapdosson.

Nagyon okos, de nme lehet semmit ráhagyni!

És KÉZZEL soha ne üssük meg, mert megjegyzi!!!

Csak újságpapirral!!!!! Ha nagyon muszály!!!!

És igen, a parvo-combinált oltás, és a 3 hónapos veszettség elleni után viheted kutyaoviba!!!!!!

Ami játékos!!!

Kiképzésre pedig csak 1 éves kora után, mert sulyos lelki károkat okoz neki!!!!

2009. jún. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:

Szia, az én kutyusom ugyanez (szuka)... 1 évesen fogadtuk be az utcáról, most van nálunk 6.hónapja. Tündéri kutyus, de gyakran bevadul játéknál és mindig (lehetőleg saras tappancsal) ugrálva köszönt. Harapdálás... igen, nehéz dolog, megengedem egy szintig, hogy harapdáljon, de amikor már lábra is támad és tényleg erősen harap, akkor ellököm. Ilyenkor elszégyelli magát, lefut kb 8 kört a kertben, visszajön, kilihegi magát, kicsit nyugi van, aztán újra kezdődik. A többi szukával ellenséges, nem tudom sétálni vinni sem,mert a szomszéd kutyája kimászkál, és ő a kutya "ősellensége", társaságba sem tudom vinni,mert vidéken lakunk, így sok lekötetlen energiája marad.. Próbálok következetes lenni vele,a pórázon sétálás sikerült is, néhány alkalom és pár jutalomfalat után,szóval tényleg okos kutyus :) csak ez a harapdálás

nehéz dolog. Közben pedig nagyon kedves kutya, senkit nem bántana, engem sem, csak játszik. És mivel nem tudunk róla semmit az első egy évéről, nehéz kezelni ezeket, mert nem tudom ,hogy mitől fogja fel a dolgot, vagy mitől ijed meg éppen, néha hacsak leszidom, teljesen meg van rémülve, hogy most úristen mi lesz, pedig mi sosem bántjuk, és ezt már ő is tudja.

2011. jan. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: Aranyos vagy, de a problémát időközben kezeltük, és már egy aranyos, szófogadó kutyusunk van, kijárta a kutyaiskolát, és azóta már két éves is elmúlt.
2011. jan. 29. 18:02
 14/15 anonim válasza:
2012. máj. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Hogyan sikerült leszoktatni? Légyszi, keress privátban, nagyon kéne a segítség! Ipolyi Márk
2020. máj. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!