Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hoyan lehet leszoktatni egy...

Hoyan lehet leszoktatni egy 6hónapos németjuhász kutyát az emberre való felugrálásról? , meg egy helyre piszkitson valahogy erre rászoktatni

Figyelt kérdés
2010. jan. 19. 12:21
 1/2 anonim ***** válasza:
A leugrálásról annyit tudok neked mondani,hogy amikor ugrik, egyszerűen hátatfordítassz neki, és mondod neki hogy nem szabad!természetesen erőteljesen, ás nem nevetve, mert azt érzi a kutya, és nem vesz komolyan...én így csináltam a malinoisommal:Dnálunk bevállt.:Daz egy helyre piszkítást nem tudom, mert nekem kerti kutya, és ott kakilhat össze viossza:D:Dde mostanára 1.2éves kialakultak helyek:D:D
2010. jan. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A felugrálás megszüntetésére nálunk bevált, hogy mikor ugrott felemeltem a térdem (nem belerugni a kutyába :)), így nem tudom megtámaszkodni és közben nagyon erényesen rászóltam;"nem szabad".

Az egy helyre piszkítást meg neked kellene elmagyaráznod neki. Ahová szeretnéd, hogy szokjon vidd oda a máshol lerakott adagot, ha látod, hogy odapiszkít nagy dicséret, ha máshová, akkor megint eréjesen rászolni; "nem szabad". Ha később észleled a dolgot, akkor felesleges a szidás, mert már nem fogja érteni.

(Semmi orr-belenyokodás!)

2010. jan. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!