Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kedves kutyasok! Ha a tenyeszt...

Tyler913 kérdése:

Kedves kutyasok! Ha a tenyeszto messze lakik (100+ km), hogy tanacsos hazahozni a kiskutyat?

Figyelt kérdés
Raadasul nyaron tortenne a dolog.Milyen ovintezkedest tegyek,hogy esetleg ne legyen baja a melegtol,vagy ne legyen rosszul az autozastol?Erdemes megallni kozben itatni,esetleg pisiltetni (14 hetes lesz),vagy inkabb minel gyorsabban probaljak hazaerni?
2011. febr. 18. 03:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Vegyél szállítóbokszot, és javaslom tömegközlekedéssel egyre haza. Mindig akkor krepál be az autó,amikor a legnagyobb szükség van rá. A meleg ellen egy enyhén vizes rongy a kutyus alá megteszi míg hazaérkezel. Vizes palack neked és a kutyának kötelező. Ennivalót ne kapjon indulás előtt néhány órával (és alatta sem), de ezt egy jó tenyésztő tudja.
2011. febr. 18. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mi 1500km-t utaztattuk a kutyusokat.Igaz októberben,de azért elég sok volt nekik így is.Legyen egy szállítóbox,akkor friss víz,de enni ne adj neki,mert be fog kakilni,de még az is előfordulhat,hogy nem bírja a gyomra az utat és hányni fog és vegyél kutyapelust a szállítóba.Mert az előfordulhat,hogy bepisil,bekakil.
2011. febr. 18. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Koszi az eddigi valaszokat.Megneztem,mondjuk ez a szallitobox elegge draga mulatsag lenne egyetlen utert (nem tervezek pl. kiallitasra jarni,tehat kicsi az eselye,hogy a kesobbiekben hasznositani tudnam).Egy alaposan kibelelt eros kartondoboz nem felelne meg? (persze kutyabelussal)
2011. febr. 18. 06:06
 4/12 anonim ***** válasza:
Tök felesleges a szállítóbox. Mi 300 km-ről hoztuk a kutyust. Én vezettem, a kutya meg egy kutyapárnán utazott hátul a párommal. Közben párszor megálltunk. 5 óra alatt értünk haza.
2011. febr. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne napközben hozd el, ha nincs légkondi a kocsiban. Vagy hajnalban vagy este menj.
2011. febr. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mindenképpen javasolnám, hogy legyen ott egy harmadik személy, aki hátra (!) beül a kutyussal, és foglalkozik vele. Szegénynek ez nagy trauma ám!
2011. febr. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell ezt előre ennyire túldramatizálni. Lehet, hogy éppen aznap, mikor hozod el szakadni fog az eső, ráadásul 100 km nem olyan sok.

Annyira figyelj, hogy tényleg ne egyedül menj, tehát legyen valaki aki útközben lefoglalja a kutyát, és időzítsétek úgy az utazást, ha dögmeleg lenne, hogy lehetőleg a kora esti órákban induljatok el vele haza.

Megálhattok útközben, tehát figyeljetek az utazás minőségére, esetleg kérjetek egy rongyot, amin rajta van a szuka szaga.

A mi kutyánk anno végigaludta a 6 órás utat, egyszer ébresztettük fel, hogy pisilni kellene.

2011. febr. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kell ennek akkor jelentőséget tulajdonítani. Én ennyi idősen júniusban vontaton, buszon és metrón mentem több mint 300 km-t a kutyáért, mert persze a kocsi pont akkor adta be az unalmast.


Jó idegrendszerű kiskutya volt, egyáltalán nem viselte meg a dolog. Az utolsó 100 km-t végigaludta, aztán mire hazaértünk, kipihenve rohangált a lakásban.


100 km nem olyan nagy távolság. Ha lehet menj úgy a tenyésztőhöz, hogy előtte tudj vele foglalkozni kicsit a megszokott helyén, játsz vele, kicsit fáraszd le. Ha lehet ilyenkor igyon is egy kicsit, majd várd meg míg pisil és utána egy pléd a hátsó ülésre, ülj mellé és irány haza. Nem érdemes megállni, csak ha rosszul van és kicsit pihentetni akarod, akkor is egy forgalomtól elzárt helyen.


Nem hiszem, hogy nagyon nyugtalan lenne az úton. Szállítóboxban talán drasztikusabb lenne a szállítás, az enyém pl. vonnyított benne, amikor kivettem, pedig vígan csóvált mellettem az ülésen.


De figyelj a biztonságra. Ezért ne egyedül menj érte. És végig legyél vele, ne nagyon ugráljon az ülésen, mert egy hírtelen fékezés miatt leeshet az ülésről.


Tanácsot kérhetsz a tenyésztőjétől is, mert igazából azt sem tudjuk, hogy milyen fajtáról van szó, és nyílván ő ismeri a kölyök és a fajta temperamentumát.


Víz persze legyen nálad, de megteszi ha egy flakon szénsavmentes ásványvíz van, ami nektek is megfelel. És ahogy már mások is elmondták, ne a legnagyobb melegben indulj neki az útnak. Időzítsd délutánra az utat.

2011. febr. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi 300 km-t utaztunk a 6 hetes kölyökkel. Párom vezetett, én meg a kutyival foglalkoztam. Vittünk vizet, meg egy kis tálkát, kaját nem kapott, csak mikor hazaértünk. Tök jól elvolt, végig aludta az utat. A légkondival azért óvatosan, mert megfázhat a kis kutya. Inkább tényleg reggel korán, vagy a kora esti órákban mennyetek érte. A mi ebünk már megjárta velünk Horvátországot oda-vissza, kinti hőmérséklet 38 fok volt, az út 11 órás. Ki fogja bírni, ne izgulj!
2011. febr. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi az ország másik végéből hoztuk a kutyánkat, egész napos út volt oda-vissza. Kétszer álltunk meg itatni és pisiltetni a kutyát, hát egyiket sem csinálta. A második megállásnál annyira mélyen aludt, hogy nem bírtuk felébreszteni. Végigaludta az utat, már kezdtünk attól tartani, hogy meghalt.

De azóta is él és virul. :)

2011. febr. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!