Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a kulonbseg ket (yorki)...

Mi a kulonbseg ket (yorki) tenyeszto kozott?

Figyelt kérdés

Yorki kolykot szeretnek vasarolni lelkiismeretes tenyesztotol, de nem tudom, hol talalhatok ilyet. Az interneten keresve talaltam olyanokat, akik dijnyertes kutyak kolykeit arultak sajat honlapjukon. Ezek valoban megbizhatoak, de hihetetlenul dragak es ugy tunik, hogy azert kerulnek ilyen sokba ezek a kiskutyak, mert dijnyertesek a szulok.

Nekem viszont nem kell kutya luxus aron, hiszen csak egy huseges, vidam tarsra vagyom, szaporitani semmi keppen. Ami viszont elengedhetetlen, hogy egeszseges vervonalu, torzskonyvezett, minosegi kutya legyen, megbizhato, gondos, lelkiismeretes tenyesztotol.

Letezik ilyen egyaltalan? Ha igen, minden jo tanacsot szivesen veszek. (Annak kulonosen orulnek, ha esetleg konkret tenyesztot tudnatok ajanlani fokent Baranya, ill. Pest megye kornyeken.)


2009. máj. 27. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem érdemes felvenni a kapcsolatot a tenyésztőkkel, és megkérdezni töllük, hogy esetleg "hibás" kiskutyát ivartalanítási kötelezettséggel mennyiért adnak. Sok tenyésztő van aki féláron odaadja a mondjuk félheréjű kiskutyát, vagy olyat ami nem felel meg a standardnak.
2009. máj. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszod, de nem biztos, hogy ertetted a kerdest.

Ok, nem rossz otlet, hogy mondjuk a szinhibas kutyust olcsobban adjak, de szerintem ezt eleg ritkan lehet kifogni. Ha elkezdek hibas kiskutyakert kutatni, lehet, hogy sosem lesz sajatom.

A kerdes lenyege kulonben az lett volna, hogy van-e olyan kulonbseg a tenyesztok kozott, hogy az egyik dijakat nyer, a masik viszont nem versenyezteti a kutyait, es hogy ebbol kifolyolag az elso sokkal dragabban adja a kolykoket, mint a masik. Es ha van ilyen kulonbseg, akkor hol talalok az utobb emlitett fajta tenyesztot?

2009. máj. 27. 16:36
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy tipp: menj el egy-két kiállításra, ott úgyis találsz szimpatikus tenyésztőt, akivel helyben fel is veheted a kapcsolatot, érdeklődhetsz a fajtáról, a kutyáiról... Normális tenyésztők közül elég sokan hajlandóak részletre odaadni a kiskutyát, ha látják, hogy jó helyre, értelmes gazdához kerül. Ehhez viszont elkerülhetetlen a személyes találkozás.


Vannak olyan jó tenyésztők akik nem járnak annyit kiállításra, ebből adódóan nem ontják magukból a díjnyertes kutyákat, és talán olcsóbban is adnak, de annyira olcsón biztos nem amennyiért a megélhetési szaporító árulja a kölyköket. Tehát még egy ilyen tenyésztőtől se fogsz 10-20000Ftért kiskutyát kapni.

2009. máj. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Persze, tudom, hogy yorkit nem lehet parezer ft-ert kapni. Csak azt nem tudom, mennyi a realis ar. Lattam mar 60-80 ezerert is, ami megbizhatonak tunt, kennelnevvel rendelkezett, de lattam 150-200ezerert is, aminek biztosan megvan az oka, de az en szamomra luxus. Nem tudom, mitol fugg, hogy az elobbi, vagy az utobbi az aruk, melyik realisabb. Ha a ketto kozott csak annyi a kulonbseg, hogy a dragabb kutya dijnyertes szuloktol szarmazik, akkor nekem megfelel az olcsobb is, ha ugyanolyan egeszseges. Szoval a 6o az normalis ar, vagy tul olcso?
2009. máj. 27. 17:55
 5/6 anonim ***** válasza:

nem azért drágák, bár ez is közre játszik.


olcsokutya.uw.hu


olvasd el!

2009. máj. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kosze, de ezt a lapot mar teljes egeszeben elolvastam, az osszes linkjevel egyutt. Nagyon szomoru dolgok is vannak a vilagban, sajnalatos, hogy magyarorszag meg ezen a teren is elashatja magat. Nem hiszem el, hogy ne lehetne valami torvenyt hozni, ami segitsegevel jobban kovetheto es ellenorizheto egy allat sorsa. Felhaborito, hogy az emberek nagy reszet nem vonjak felelossegre.

Hat mindegy, koszi a valaszokat, ugy dontottem, hogy megis egy draga kutyat veszek, nem szamit az ar, inkabb meg gyujtogetek fel evig, vegulis az ember 12-15evre valaszt!

2009. máj. 31. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!