Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kicsi, de nem szobakuty...

Milyen kicsi, de nem szobakutya van, ami aranyos is?

Figyelt kérdés

egy kis szobakutyát szeretnék a legjobban, de azt nem engedik, a bigglet (v h írják) nem szeretem, a lényeg h vmi kis aranyos legyen, amit lehet kint tartani :).

előre is köszi :)


2011. febr. 18. 18:47
1 2 3
 1/25 Ninna ♥ ***** válasza:
67%
Az a kutya, amiről beszélsz, az a Beagle, csak hogy segítsek a leírásában.. egyébként nem akarlak elkeseríteni, de egy kistestű kutyát nem lehet udvaron tartani, csak és kizárólagosan. Ha csak arra van lehetőséged, hogy szobakutyát tarts kint az udvaron, akkor nem vagy alkalmas kutyatartónak. A szobakutya elnevezés is mutatja, hogy szobába valók azok a kutyák, nem a hideg udvarra.
2011. febr. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
58%
Tacskó esetleg?
2011. febr. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

köszi a leírást ^^

am nem szobakutyát szeretnék kint tartani, az kegyetlenség.

de azér köszi :)

2011. febr. 18. 18:53
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van Ninnának, még azt ajánlom nézz szét a menhelyen, ott mindig van mindenféle kutya, még túl sok is! De mielőtt kutyát veszel magadhoz, nézz utána alaposan.
2011. febr. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
igen, a tacskó az nem rossz...köszi aválaszt :D
2011. febr. 18. 18:55
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok kutya van, ami megfelel ezeknek a kritériumoknak.

Szerintem a legmegfelelőbb választás egy kistestű menhelyi kutyus. Nekünk is mentett kutyánk van, nagy jó fej, mozgékony kutya. Hűséges, de leginkább egy bolhához hasonlítanám. Mert élősködik az emberen és folyton-folyvást pattog. De azért szeretjük.

Ha mindenképp fajtatiszta kutyát akarsz, itt van egy-két választható fajta.

A tacskó kistestű, okos és mozgékony kutya. Kitartó és jó jelzőkutya, szeret ugatni.

A mi magyar fajtáink is szépek ám! Puli, pumi, mudi, ezek a kistestű pásztorkutyáink vannak, de velük sokat kell foglalkozni. Le kell őket fárasztani szellemileg és fizikailag is, napi 3-3,5 óra foglalkozást igényelnek. Gondolom, hogy egy nyugis kutyát akarsz.

A cairn terriert is ajánlanám, bár hazánkban nem túl elterjedt kutya. Leginkább azért tartják, mert jó az alkalmazkodó képessége, és rendkívül okos. Kevés mozgással is beéri, de lehetőség szerint 2-3 óra foglalkozást ő is megérdemel.

Egy szó, mint száz, szerintem legalább 40-50 fajta megfelelne neked, de a menhelyi kutya a legjobb választás.

Sok sikert a választásban!

2011. febr. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
am csak h tisztába legyetek a körülményekkel, van már egy kutyánk, egy magyarvizsla, aki kint van az udvaron, őt általában én etetem, vagy apa, de az az egész családé, és én sajátot szeretnék és még kölyköt, bár ő is az volt amikor hozzánk került, de ő már 11 éves..szal..értitek :)
2011. febr. 18. 18:57
 8/25 Ninna ♥ ***** válasza:
77%
Ez már itt sántít. Kölyköt akarsz kitenni az udvarra? Nem, nem szabad. Legalább 8-9 hónapos koráig minimum a kazánházban, vagy előszobában kell aludnia, utána lehet fokozatos kiszoktatni. Én nem vagyok babusgatós kutyatartó, de azért egy pár hónapos kölyökkutyának éjszaka, és napközben sem az udvaron van a helye!
2011. febr. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

egy menhelyen majd bizti körülnézek..teccik az ötlet..:)

am majd lehet h csak nyáron lesz, de akk legalább sokat tudok vele foglalkozni, mert most így suli közben (bár valószínüleg mindig rohannék haza hozzá) nem mehet a tanulásom rovására..legalábbis a szüleim nem örülnének neki xD

2011. febr. 18. 19:00
 10/25 A kérdező kommentje:
nem, mint mondtam, van egy kutyánk, és amikor kölyök volt, akk ő is a garázsban volt nagyon sokáig, aztán lett csak kiszoktatva..nem vagyok állatkínzó, bár nina, a részedről állandóan csak ilyen támadásokat kapok.
2011. febr. 18. 19:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!