Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó, ha valaki folyton beszél...

Jó, ha valaki folyton beszél a kutyájához?

Figyelt kérdés

Szomszédban folyton beszélnek a kutyához. De, úgy, mint egy kisgyerekhez(nincs gyerekük). Mindent mondanak neki, "hozd ide, mit csinálsz, szégyelld magad, mocskos kutya, Nem sül le a pofádról a bőr?" De, az a furcsa, azt, hogy jó kutya, és azt, hogy szégyelld magad, ugyan olyan monoton hangsúllyal mondják, mintha egy embernek mondanák, aki érti a szavak jelentését.

Van értelme így kutyát nevelni?

Érti ezt a kutya?


2011. febr. 20. 15:45
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem pont az a lényeg, hogy a szidás és a dícséret közötti hangsúlyban legyen különbség. Ha ezt a kettőt egyszerre, monoton hangon mondjuk, egy idő után elvesztik a jelentésüket a parancsszavak. Persze, az utasításokon kívül lehet beszélni a kutyához, de a szidástól és a dícsérettől elkülönülő hangsúllyal. A kutya egymagában nem érti a szavakat, de egy idő után már tudja, hogy mi mit jelent, ha sokszor hallotta. Egy szót egy cselekvéssel kötnek össze.
2011. febr. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is beszélek hozzá néha főleg mikor dögönyézem , nem tudom miért talán mert jobb mint ha csendben csinálnám ,ersze tudom hogy nemérti , ez csak nekem jó valamiért :)
2011. febr. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 IGCM ***** válasza:
0%
Minnél többet beszélsz a kutyádhoz annál jobb..Sőt elvileg az a legjobb ha "mesél" is neki az ember,akkor fog minnél több szót megérteni.Nem lehet,hogy a szomszédod csak tanítgatja őt valamilyen trükkökre?:D
2011. febr. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Igen,az is számít hogy dicsérünk és hogy szidunk.A kutyához pedig jó hogyha beszélnek,főleg mintha a gyerekük lenne
2011. febr. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én is egész nap beszélek a kutyához... egy csomó szót megért, tök mindegy, milyen hangsúllyal mondom neki
2011. febr. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az enyém már az összes Andersen mesét tudja fejből, annyiszor elmeséltem neki.
2011. febr. 22. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!