Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem nyílt ki 14-15 nap után...

Nem nyílt ki 14-15 nap után az egyik Bischon Havanese kiskutya szeme. Lehet hogy beteg?

Figyelt kérdés
Három kutyus született, kettőnek már kinyílt a szeme. Attól tartok, hogy vak lesz és elkell altatni emiatt. Van még esély arra hogy kinyílik a szeme és nem lesz semmi baja?
2009. febr. 14. 05:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia. Én évek óta mopszokat ugymond tenésztek, bár nem vagyok állatorvos, de nekem is volt hogy 10 nap helyett 14 napig tartott de nem lett semmi baja...sszerintem ha 3 nap múlva nem nyílik ki, vidd el állatorvoshoz, ezeknek általában éjszaka nyilik ki a szemük, ezért 3 napig még várj, ezután mindenképpen vidd orvoshoz
2009. febr. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is várj még, ne ess kétségbe. Én Cavalierekkel foglalkozom, és náluk előfordul gyakran, hogy csak 16-18 naposan nyílik ki a szemük, és még ez is normálisnak számít. Tehát várj még néhány napot, szerintem addig megoldódik a probléma :) Sok sikert, és örömet a pici babákhoz!:)
2009. febr. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
az enyémek ma 15 naposak,és most hazajöttem,és az egyiknek kinyílt a pici szeme.annyira helyes.várj még,ki fog nyílni.2-3hetesen normális.
2009. febr. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Ma ahogy hazajöttem, már láttam hogy kezd egy kis rés lenni a szemén, tehát valószínüleg ki fog nyílni a szeme és nem lesz semmi gond:)
2009. febr. 14. 14:00
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem is várj pár napot, és ha addig nem nyílik ki, irány az állatorvos;) De nem értem, hogyha nem nyílik ki a szeme és esetleg vak lesz, miért kéne elaltatni? Miattad jöttek a világra, felelősséget vállaltál irántuk. A kölyökvállalás nem csak arról szól, hogy milyen édes kis szőrgombócok, meg mennyi pénzt hozhatnak a családi kasszára. Nem egy kutyát ismerek, aki vakon is boldog életet él, bár bizonyára több gonddal jár.

Remélem egészséges lesz a kicsi:)

2009. febr. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Pont azt a kiskutyát szeretnénk megtartani, mert foltos és egyből a kedvencem lett. Az elaltatást szüleim vetették fel, én se értettem miért. Lehet sajnálnák, hogy össze vissza botladozik.


Köszönöm a válaszokat :)

2009. febr. 14. 16:14
 7/9 anonim ***** válasza:

vakság miatt nem altatnak kutyát!

legjobb ha kihívod az orvost és Ő megnézi mi a baj, mert ezt így egy monitoron keresztül megállapítani lehetetlen!

2009. febr. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A vak embereket sem altatják el, úgy tudom. Pláne az ember a saját vak gyerekét!!!!!!!!!!
2009. febr. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
már biztos kinyílt a szeme.nekem ma 3hetesek a kiskutyák,és már kezdenek "menni",de még botladoznak.neked mikor születtek?hányan vannak?annyira édesek a picurkák.
2009. febr. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!