Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vélemény? Ez igaz? (Kérdésed...

Vélemény? Ez igaz? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

hát lemondtam a bichonról mert annyira divatkutya lett :(

múltkor néztem a 101 nagykutyát és megtetszett a whippet az a lendületesség, elegancia, szépség bár eddig nem láttam őket annyira gyönyörűnek de most megtetszett csak félek attól amit az agarakról lehet hallani hogy nagyon nem szeretnek tanulni :( és sose lesz 100%-osan behívható főleg ha meg lát egy macskát ez igaz?

szerintetek szép a whippet?


2011. febr. 21. 20:21
 1/10 anonim ***** válasza:
29%

nem, szerintem egyáltalán nem szép:S

nyilván, ha lenne nekünk biztosan imádnám, de önszántamból nem vennék.

A viselkedéséről nem tudok semmit, mivel nem ismerem a fajtát, és nem szeretnék haszontalan butaságot írni!


22L

2011. febr. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%
húú, bocs de nekem nagyon furcsa, hogy egy aranyos kis szőrmók Bichonról egy ilyen gebére váltottál.( Én szeretek minden kutyát, ezzel se lenne bajom, nem az, de azért elég nagy külömbség van a kettő között, és ez szegény elég csúnyi...)
2011. febr. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 kutyák és macskák ***** válasza:
74%

Ezt találtam róla:

A kis angol agár (whippet) mindössze 100 éve jelent meg Angliában. Valószínűleg az olasz agár és más terrierek kereszteződéséből alakult ki, de elképzelhető, hogy a fáraókutya rokona, amelyet a rómaiak terjesztettek el Európában. A whippet bámulatra méltó sebességgel képes futni és vadászni , rövid távon akár a 65/h sebességet is eléri.


LEÍRÁSA: Jó izomzatú, erős, elegáns mozgású kutya. Feje hosszú, szeme sötétbarna, füle kicsi, jellegzetes agárfül. Törzse izmos, karcsú, háta hosszú, ágyéka ívelt, fara kissé lejtős, mellkasa mély, tágas, hasa felhúzott. Végtagjai egyenesek, függőlegesek, izmosak, mancsa domború, ujjai zártak. Farkát kissé ívelten tartja. Szőrzete rövid vagy drótszőrű. Minden kutyaszínben előfordulhat. Marmagassága 45-48 cm; testtömege 9-10 kg. EREDETE: Angol fajta; a versenyagarak legkésőbb kiformált típusa. Alig több mint 100 esztendővel ezelőtt alakították ki kisebb termetű angol agarakból, foxterrierekből és az olasz agárból. TULAJDONSÁGAI: Rövid távon hihetetlenül gyors. Értelmes, kissé makacs, gazdájához nagyon ragaszkodik. ALKALMAZÁSA: Az agárversenyek népszerű sztárja. Kedvtelésből is tartják. Forrás: Szinák János - Veress István: A világ kutyái

És mindenkinek a saját kutyája a legszebb!

2011. febr. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Nekem is tetszenek a bichonok, és nem érdekel, hogy divatkutya vagy sem. Emiatt nem kell lemondanod róla, ha tényleg szeretnél. Engem pl. semmi (és senki) sem tud eltántorítani attól, hogy vegyek egyet.

A whippet egyéként egy nagyon okos, aktív fajta, hogy mennyire behívható, az szerintem nevelés, képzés kérdése.

2011. febr. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 rucijja ***** válasza:
100%
Pont a múltkor nézegettem ezt a fajtát, szerintem aranyosak!Mondjuk magamnak nem vennék,de ettől függetlenül tetszik.Szerintem vegyél nyugodtan!!Sok sikert hozzá:)
2011. febr. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 IGCM ***** válasza:
88%
Igaz.Nagyon szépek és aranyosak.De minden porcikájukban vadászkutyák,agarak!!Napi minimum 4-5 óra futás kell nekik felnőtt korukban.És tényleg ne mszeretnek tanulni,kitartás kell hozzájuk.A behívvás se az erősségük,de persze minden a nevelésen és a feladatok gyakorlásán múlik :D
2011. febr. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ugyanolyan hülyeség csak amiatt nem venni meg egy kutyát, mert divatkutya, mint megvenni, csak azért mert divatkutya...
2011. febr. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Az is hülyeség,hogy mástól kérdezed,szép-e az adott fajta.Ha neked tetszik/nem tetszik,,miért érdekel más véleménye?
2011. febr. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

Minden kutya annyira lesz behívható és engedelmes, amennyire a gazdája ezt megtanítja neki. Ehhez a fajtának elég kevés köze van, bár tény, hogy van aki sokkal nehezebben tanul meg és hajt végre egy-egy gyakorlatot.

Ha neked a Whippet jobban tetszik, mint a Bichon, akkor vegyél ilyet. Viszont azért tényleg hülyeség(már bocsánat) leváltani az álomfajtádat, mert pár idióta divatkelléket csinált belőle. Vegyél rendes tenyésztőtől,törzskönyvvel és akkor garantáltan egészséges, fajtatiszta és nem túltenyésztett kiskutyát kapsz.

A két fajtának elég eltérő a személyisége és az igényei, az alapján válassz, amelyik jobban illik hozzád.

2011. febr. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Csak kinézet alapján SOHA nem veszünk kutyát!!! Attól h tetszik külsőre még nem biztos h illik a személyiségedhez.... Nekem nagy álmom volt a basenji. Annyira tetszett, h szinte nem is érdekelt milyen a jelleme. Sokat jártam kiállításokra és beszélgettem olyanokkal akiknek basenjijük van. Szerencse előbb rájöttem, h nem nekem való, minthogy megvettem volna.

Én whippetet csak hozzáértő gazdának ajánlanék. A kérdésed alapján nem hinném, h te ebbe a csoportba tartozol.

2011. febr. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!