Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetne 3. kutyánk? (Kérdésed...

Lehetne 3. kutyánk? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Egy 80 nm-es házban lakunk(társaház)kis kert közös.Most van 2 pincsink.Napi több órát sétálok,játszok,tanulok velük.Mindent megadunk neki.Belehetne vállalni egy 3. kutyát?Westire vagy yorkira gondoltunk.Szerintetek érdemes?Mit javasoltok?amúgy 14 éves lány
2011. febr. 23. 09:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt nem nekünk kell eldönteni, hanem neked a szüleiddel.

De nyugodtan lehet 3. kutyátok is.

2011. febr. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Bozsikrisz ***** válasza:
100%
Azért nem olyan simán...ha jól tudom, ehhez már beleegyezési nyilatkozatot kell aláíratni a lakókkal, illetve önkorm. engedélyt is kell kérni.
2011. febr. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A második válaszban írtakról nem tudok nyilatkozni, de az biztos, hogy csak akkor vállaljatok kutyát (egyet, kettőt és hármat is), ha van idő foglalkozni vele, van jó helye, és fel vagytok készülve anyagilag az esetleges váratlan orvosi kiadásokra is. Másképp állatkínzás lehet a dologból.

Ja, és persze ncsaládilag beszéljétek meg, és mindenki egyezzen bele. Gondolom, 14 évesen nem te tartod majd el.

2011. febr. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első kettőt már bárhol el tudjátok irányítgatni póráz nélkül is, és minden rendben a viszonyotokkal, mindenben szót fogadnak?


Mert ha igen, akkor szerintem nyugodtna, ha viszont nem, akkor inkább a meglévő kettővel dolgozzatok még!

2011. febr. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor ha a szülők is akarják.

Egy 14 éves kislánynak sok a 3 kutya, most jönnek majd a sűrű időszakok, bulizás, érettségi, párkapcsolat, egyetem, munka, költözés... és ezek mellett már tuti nem lesz elég időd 3 kutyára... pedig a kutyák 10-15 évre szólnak. Tehát harmadik kutyát magadnak nem, de ha anyus, apus is kutyabolondok és van energiájuk, pénzük, idejük 3 kutyára akkor miért ne.

De ne felejtsd el hogy három kutya az több mint a kettő, plusz költségek (táp, orvos, kozmetika...), bonyolultabb séták: egyszerre 3 kutyát nem olyan egyszerű sétáltatni főleg ha nincsenek rendesen megnevelve, és tanítani sem lehet őket egyszerre tehát 3x annyi idő kell.


És egyet értek csakittivel, ha a másik kettőn még lehet gyúrni akkor inkább őket tökéletesítsd és utána gondolkozz harmadik kutyába, mikor a másik kettővel már nem kell annyit foglalkozni.

2011. febr. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az előttem szólóval tökéletesen egyetértek!

Jól gondold meg, 3 kutya iszonyatosan sok energiát felemészt. Nekem kettő van, ez pont kellemes, sőt ha olyan napom van, hogy valami miatt nem tudok annyit foglalkozni velük, pótolják egymásnak. Persze nem hosszútávon, mert hosszú távon nekem kell minden nap foglalkozni mind a kettővel. De. Szoktam időnként ideiglenesezni kutyát, olyankor ugye ott van nálam három. És hidd el, baromira leszívja az energiáimat. Nagyon el szoktam fáradni, mire elköltözik a harmadik eb. És valóban, sétáltatni három kutyát már nem kis mutatvány.

Én nem javasolnám a harmadik kutyát, jön a középiskola, sokkal többet kell majd tanulnod, gondolom a barátnőiddel is szeretnél majd programot, jön a szerelem stb. A szüleidre nem támaszkodhatsz mindenben.

Ha nagyon szeretnél három kutyát, inkább vállaljatok ideiglenes befogadást egyesületeknél. Akkor megtapasztalhatod, milyen az élet három kutyával, aztán ha úgy érzi a család, hogy bírjátok, esetleg megtarthatjátok az ideiglenes kutyát.

2011. febr. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!