Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek van akita kutyája vagy...

Akinek van akita kutyája vagy volt ilyen kutyafajtája az válaszoljon! Milyen kutya az akita?

Figyelt kérdés
Milyen kutya az akita?Tényleg falka kutya?Mennyire képezhető?Jól kijön más állatokkal?Nehéz tartani?Lakásban tartható?
2009. febr. 15. 20:09
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Nem ajánlott első kutyának,nehezen taníthó,nem azért mert buta lenne épp ellenkezőleg,de nagyon makacs és öntörvényű.Nem családcentrikus,de az biztos hogy idegentől nem kell félni ha van a háznál..Nagy mozgásigényü kutya,hiszen medveölőnek használták,sokat kell vele foglalkozni és nehéz kialakitani vele a fölé-alárendelt viszonyt..de ha sikerül,szófogadó kztya válik belőle,nagyon hűséges,mindentől megvédi a gazdit és mindent megtesz érte.Más állatokkal nagyon nem jön ki.Ez az én tapasztalatom.
2009. febr. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Lakásban a lábtörlő kutyákon kívül egyiket sem ajánlatos tartani, főleg nem akitát...Tapasztalt kutyásnak ajánlott , nem egy tipikus házi kedvenc, kicsit mogorva nem annyira igényel törődést..MAgányos farkas..inkább. Egyébként eléggé igénytelen, sok baja nincs, bírja a hideget..inkább ojektum őrzésre való...
2009. febr. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm kutyájáról tudok csak beszélni, de ha még nem vagy tapasztalat, rutinos kutyás, akkor inkább más fajtával kezdj! Házőrzésből már bizonyított: 2 betörő

Gyerekeket nem igazán szívleli, bár ahogy látom, alapvetően senkit sem szívlel.

Lakásban egyáltalán nem ajánlott tartani.

Nagyon jól tűri a hideget, sőt, hiába van jó kutyaólja, a minusz 10 fokban is kint alszik a hidegben, hóban.

2009. febr. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem akitám van, most lesz nemsokára egy éves.Gyönyörű kutya,rettentő erős,bátor,nem riad vissza semmitől.Két fajtája van,az amerikai akita(a nagyobb testű) és az akita inu (az eredeti japán fajta).Nem mondanám hogy igénytelen és mogorva,sőt,az én kutyám kifejezetten vágyik a családi légkörre.Ha egyedül vagyok itthon és éjszakára beengedem lefekszik az ajtóm elé és figyeli minden lépésemet,nagyon védelmező.Én eddig rengeteg trükköt tanítottam neki,nagyon gyorsan tanul,és szinte érti amit mond neki az ember.Minél idősebb,annál nehezebben viseli a többi állatot,a kan kutyák pedig csak a szukákat nem bántják,egyébként minden más kutyát kegyetlenül "megdorgálnak".Lakásba nem való.Kicsit makacs és öntörvényű,csak 1 gazdát ismer el,annak viszont szót fogad,de ettől függetlenül szigorú nevelést igényel, éppen ezért első kutyának nemigazán való.Csak akkor válik mogorvává,ha nem foglalkoznak vele,de az enyém pl. kicsattan a jókedvtől és nagyon szeretnivaló..velem , az elismert gazdijával legalábbis igen :) 15/L
2009. febr. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

Nekem van egy tigriscsíkos (japán)akitám, 5 éves szuka, családi háznál tartott.Sok olyan tulajdonságot olvastam a fenti hozzászólásokban ami az én kutyámra egyáltalán nem jellemző. például: az én kutyám imádja az embereket, gyerekeket. ha vendégek jönnek teljes izgalomba esik, és ő akar a középpont lenni. Nyugodt, barátságos, kiegyensúlyozott természetű, nem mogorva. Ha pl. jön a gázóraleolvasó úgy tud örülni neki...ez a kutya meg a házőrzés...:-)postás megugatása?..., mikor milyenje van:-)ha éppen alszik fel nem kel ilyenért. Az igaz hogy öntörvényű és makacs - bár egy szukát mindig könnyebb kezelni mint egy kant, pláne egy ilyen fajtánál.Mindig visszük sétálni, más szukákat nem visel el (eléggé domináns), kanokat-akik tettszenek neki azokkal játszik-főleg vizslák, labradorok, szetterek a kedvencei.de aki nem szimpatikus neki annak neki menne (ezt nem hagyom)legyen az szuka vagy kan.azt szokták mondani, hogy egy akita nem tűri hogy rámorogjanak, és ez igaz is, mert aki "beszól" neki, egyből kapja a választ.ha nem visszük ki sétálni akkor sem cirkuszol, el van egyedül is. imád nyulakat kergetni, nagy egérvadász:-)

Az én kutyám télen mindig bemegy a házába aludni, sosem marad kint a betonon,gondolom azért csak hideg neki a beton, főleg mínuszokban. nyáron kint alszik, elterülve. nappal is keres egy árnyékos helyet és ott hűsöl, már amennyire ezt 30 fokban lehet tenni.

2009. márc. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
még eszembe jutott egy-két gondolat a kérdéssel kapcsolatban. tartanám-e lakásban az akitát? hát nem is tudom, ilyen bundás kutyát? gondolj bele mikor vedlik, előbb jön az aljszőrzet-ami rengeteg van, és utána a fedőszőr. enyém ( a fenti hozzászólás írója vagyok,5 éves tigriscsíkos szuka)háromszor vedlik évente, szoktam fésülni hogy hamarabb vége legyen ennek az időszaknak, rengeteg szőre van, ezt egy lakásban elképzelni nem tudom.Falka kutyának nem nevezném. magának való.képezhető, ha kölyökkora óta foglakozol vele,de van egy mondás, hogy az akita sosem lesz egy rabszolga és robotkutya. ez nagyon igaz, ugráltatni nem lehet, mert lehet hogy kétszer elszalad a botért de harmadszorra már nem fog mert már nincs kedve.sosem lesz egy vizsla vagy németjuhász jellegű kutya, akiknek 10szer adsz ki parancsot, 10szer megcsinálja. összefoglalva azt mondanám ho foglalkozol vele kölyökkora óta kezelhető kutya-először inkább szukával próbálkoznék, nekem is ez az első akitám, tenyésztő is szukát javasolt elsőre, és nem bántam meg. simulékonyabbak mint a kanok.
2009. márc. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen kutya? Szép, okos és nagyon nyugodt.Falkában azonos neművel nem igazán tartható mert nagyon domináns.Nekem sikerült az egyik szukámat rotti szukával együtt tartani:) Mennyire képezhető? Cirkuszi mutatványokat nem szívesen csinálna. Tanítható de nem kell tulzásba vinni mert hamar megunja ( nem látja értelmét) viszont motiválható- ímádja a hasát:PTartása annyi, hogy én amerikai akitákat tenyésztek, tehát az etetésére oda kell figyelni. Nyáron a vedlés okozhat gondot:P Lakásban inkább csak bejárósnak ajánlom mert szeret a családdal lenni, de a sző hullás miatt rendmániásoknak és tisztaságbolondoknak nem ajánlom ezt sem:D

Nézzétek meg a kutyáimat: www.szepsegeim.hupont.hu

2009. szept. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van egy 2 éves akitám és nagyon szeretem. Van még egy 10 éves spánielem akivel nagyon szeretik egymást. Más kutyákkal nem igazán jön jól ki. Én multkor sétáltattam a két kutyát és a kis spánielnek neki akart menni egy boxer és az akita megvédte a spánielt. Szóval akit szeret azért tűzbe menne. Nagyon kitartó kutya. Nálunk kinti-benti kutya. Bent nem igazán szeret lenni mert melege van. Minden vasárnap viszem kutyasuliba. Örző-védő tanfolyamra is jár, sőt agility-zik is. Nagyon élvezi mindkettőt. Minden nap viszem sétálni 3-4kmre, hétvégén meg kutyás túrákat szoktunk rendezni a megszokott csapattal. A barátaim kutyáit szereti mert velük nőtt fel. Nagyon sokat játszanak. Akinek még nem volt kutyája neki nem ajánlom, se karácsonyra kisgyereknek. Mert ő NEM JÁTÉKKUTYA. Komolyan kell vele foglalkozni, mert nagyon önfejű, akaratos lesz.
2009. nov. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Nekem akitám van.Elmesélem milyen.Tanítható csak kapjon érte jutalomfalatot.Sokat alszik.Imád az embberel lenni,de nem bújós.Mindennap kéri a sétát.Sokan azt gondulják hogy nagy az udvar minek sétálni vele.Ez hülyeség.Gyakran bekapja a csuklónkat ha valamit akar és odavezet pl:pisilni,sétálni,Játszani,enni.
2013. jan. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ja és nekem japán akitám van.
2013. jan. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!