Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vizsla vagy Golden retriever?

Vizsla vagy Golden retriever?

Figyelt kérdés
Van már egy Dobermannom és szeretnék még egy kutyát. Ebből a kettőből szeretnék választani. Szerintetek melyiket?
2011. febr. 26. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Dobi mellé talán vizsla :)
2011. febr. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ninna ♥ ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy talán egy dobi mellé egy vizsla jobban passzolna temperamentum alapján. A dobik is imádnak szaladgálni, mozogni, kirándulni, a vizslák is. Ez ugyan a goldenekre is igaz, ők is szeretik mindezt csinálni, de ők tipikusan az a nyugodtabb típus, a vizslák és a dobik is pedig pont az ellenkezője, akik állandóan pörögnek. Bár lehet, hogy nem bírnál két ilyen pörgős kutyussal, és így jobb lenne a golden, a nyugodt és a pörgős fajta együtt, nem tudom. Ez sok mindentől függ. Körülmények milyenek? Napi hány séta? Mennyi idős a dobermann, rendesen szocializált, kutyákkal való viszonya milyen? Naponta mennyi időt tudnál rájuk fordítani? Van-e lehetőséged kutyaiskolába menni? Ha ezekre tudsz válaszolni, nagyjából meg tudjuk mondani, hogy melyik fajta lenne az alkalmasabb számodra a dobid mellé. :)
2011. febr. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
4 éves és iskolába is járt 2,5 évig. A másik kutya is járhatna suliba. Nincs elválasztva az udvar, nagy füves kert ahol szabadon lennének. Télen 4-5 óráig dolgozok úgyhogy onnantól szabad vagyok de nyáron van h éjfélig is. De a feleségem itthon van úgyhogy ő egész nap tudna velük lenni. Kijön más kutyákkal kivéve a szomszédéval arra féltékeny is szokott lenni ha megsimogatom
2011. febr. 27. 18:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Golden retriever!
2011. ápr. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!