Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A fülcseppektől nem süketülhet...

A fülcseppektől nem süketülhet meg a kutyám?

Figyelt kérdés
4 hónapos kiskutyámnak fülatkája van, kaptunk rá Oti-Clean és Surolan-t két féle fülcseppet otthonra csepegtetni.
2011. febr. 26. 21:54
 1/5 Ninna ♥ ***** válasza:
Dehogy is! Azért adja az állatorvos azt, hogy meggyógyuljon a betegségéből, nem azért hogy megsüketüljön.. ezek a szerek kipróbáltak, többszörösen teszteltek, semmi baja nem lesz tőle, meggyógyul, az a lényeg. :)
2011. febr. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Dehogy süketülhet meg... Ne haragudj de szerinted a dokik azt vallják,hogy "se atka se hallás ne legyen"? Anno még az én kutyusom is kapott fülcseppet,azon kívül,hogy eltűntek az atkák semmi baja nem lett.
2011. febr. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tegyél rá Strongold cseppet is.
2011. febr. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Advocate -t kapott a tarkójára még pluszba, gondolom az olyasmi akkor mint a Stronghold.

A válaszokat köszönöm!

A doki azt mondja, hozhatta az alomból is ahonnan jött. De mindenhol azt írják hogy egyéb kölyök kutyáktól kaphatta.

Bevittem a dokihoz azt mondta á ez sima fülgyuszi, megkértem csináljon egy mikroszkópos vizsgálatot és úgy derült ki hogy nem az..........

Tegnap óta csepegtetek neki, holnap vihetem már kutyák közé, vagy várjam meg a 10 napos kezelés végét, nehogy befertőzzön másokat? MÉg mindig vakarózik a fülénél.

Emberre fertőz ez?

2011. febr. 26. 22:04
 5/5 hell-ikon ***** válasza:

Nem zoonózis betegség, azaz állatról emberre nem terjed, ettől nem kell félnetek.

Viszont másik állat (kutya, macska) elkaphatja tőle, így ha van otthon más is rajta kívűl, akkor tessék elkülöníteni tőle, illetve hatványozottabban figyelni őt is, nem fertőződött meg.

Ebből gondolom már önmagad is levonod a következtetést, de azért leírom, hogy a kutyust teljes gyógyulásig ne vidd más kutyák társaságába, nehogy lefertőzzön másokat is.

2011. febr. 27. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!