Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Naagyon Húúz! Mittegyek?

Naagyon Húúz! Mittegyek?

Figyelt kérdés

Amstaffom rettenetesen rángat! Napi kétszer mozog, lakásban van.:. én 7.-es vagyok, nem mindig van idő a kutyusrA!


dE HA elviszem sétálni, valami borzalom ! Húz összevissza, megáll, elindul, rohangál... Nembírom. Hogx tanitsam meg sétálni?


2011. febr. 27. 18:03
 1/9 anonim ***** válasza:

te viszont őt ne rángasd mert az nem jó semmire. kevés az a napi 2 :S

panelban laksz?

2011. febr. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Állj meg, ültesd le, de ha nem ül le, ne hagyd rá, maradjon ülve. Ha menne el, ne engedd, tanuljon csak türelmet. Ha sétálsz, és amint kezdene húzni, ültesd le úgy 2 percig maradjon ülve, és innen akárhányszor húzna szépen ültesd le. A pórázt fogd rövidre és úgy menj vele. Remélem erős karod van. Ha az ültetés nem segít, szólj rá de ne üss. Ha egy bizonyos szakaszon végigmentetek helyesen, jutalmazd meg. Ez a szakasz eleinte legyen rövid, majd egyre hosszabb. Javaslom a klikkert. A kutyádban nincs elég fegyelem, ezt ki kell fejleszteni. Ha így sem boldogulsz próbáld ki a kutyaiskolát
2011. febr. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem a kutya húz nagyon, te vagy még kicsi hozzá. Vagy megszokod és megpróbálod megnevelni vagy kérdd meg inkább szüleidet, nagyobb testvéreidet hogy inkább velük eggyütt sétáltasdd. Ha szeretnéd hogy ne császkálljon el akkor mindig legyen nálad valami amivel magadhoz tudod hívni (pl. jutamolfalat, kockacukor), de ha valami nagyon felkelti az érdeklődését, pl. egy másik kutya akkor ez sem fog segíteni. Másrészt egy ilyen kutyának min. 45perc-1óra a mozgásigénye, nem lakáskutya, de ha már így alakult vidd el lehetőleg nagyobb sétákra, akkor akár napi 1 alakalom is elég lehet.
2011. febr. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ott kezdődik a baj, hogy egyik kutyának sem elég a napi 2 séta, ha lakásban van. Például panel lakásban. Amstaff meg aztán elég mozgékony ha jól tudom, neki legjobb a kertes ház. De ha nincs, akkor naponta biztos kell neki 3-4-szer séta, amiből egyik legalább 1 óra. Nem volt még ilyen izmos kutyusom, de úgy hiszem ennyi járna neki. Nem ő tehet róla hogy végre mikor kiviszed nem bír magával és egyszerre akar mindent felderíteni. :)
2011. febr. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ahogy elkezd húzni,állj meg,és ne indulj,amíg feszít. Egy idő után rájön,hogy ha rángat,vége a sétának.
2011. febr. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Ninna ♥ ***** válasza:
74%

A barátom egyik haverjának az amstaffja most 1 hétig a nyakamba van zúdítva.. mert a kedves gazdái elmentek nyaralni egy wellness hotelbe, és rám hagyták a kutyájukat, aki meglehetősen egy problémás kutya. Kb ugyanaz a jelenség, mint ami a te kutyusod. Húz, rángat, megáll, elindul, szalad, rángatna.. a kutyám már nem bírja lassan, hogy séták közben mindig miatta kell megállnunk, megfordulnunk, szóval van vele baj rendesen. Péntek óta van itt nálam, és már ma minden sétán rendesen közlekedett. Én a póráz-szabályos módszer alapján tanítottam, aminek alkalmazása nagyon egyszerű. Tegnap még a kutyám nélkül vittem el sétálni, hogy könnyebb legyen tanítani, de már jelentős fejlődésnek indult a kutya.


A módszer a következő: ha a kutya előre húz, te szépen veszel egy 180°-os fordulatot, és elindulsz a másik irányba. Mész pár lépést, utána megint megfordulsz, és ameddig a kutya nem lép az első két lábával a lábaid elé, addig szépen mentek. A cél az, hogy a kutya melletted jöjjön, lehetőleg úgy, hogy a póráza U alakban lóg. Ha jobbra húz, balra fordulsz. Ha hátra, előre mész. Ha előre húz, hátra fordulsz. Remélem érted a lényeget. Itt a legfontosabb az, hogy sohasem hagyod, hogy arra menjetek, amerre a kutya. Szépen mész határozottan, és legyen a sétának CÉLJA. Ne csak céltalanul forogjatok, hanem legyen egy célod, hogy elmész a szomszéd utca sarkáig, és a kutya érezze, hogy oda mentek, amerre te akarod. Pár napi ilyen gyakorlás, és sokkal jobb lesz.


Én most az amstaffnál ezt már pénteken elkezdtem beállítani, tegnap viszont vele már külön voltam sétálni, és úgy gyakoroltuk. Ma már teljesen jól jött mellettem, ha elengedtem, első szóra visszajött, leült, lefeküdt. A gazdái is tanítgatták őt ezekre, de sohasem voltak elég következetesek, és határozottak. Én sem vagyok Isten, nem beszélem a kutyák nyelvét, mégis nálam működik minden a kutyával, pedig nem vagyok a gazdája. Én azt mondom, a napi kétszeri séta iszonyatosan kevés. Napi 4szer kéne levinni sétálni, minimum napi 2-3 óra intenzív mozgásra, gyakorlásra, futásra.

2011. febr. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
attól, hogy 7.-es még nem biztos, hogy ő a gyenge.. én is 7.-es vagyok, de elbírom a kutyám, pedig nem tacskó hanem újfundlandi -.-
2011. febr. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Vidd kutyaiskolába. Vagy keress neki másik gazdit, ha nincs mindig rá időd, az amstaff nem plüsskutya...

Azért rángat, mert

a) nem mozog eleget

b) nem tudja, hogy te irányítasz

Ezeket mind megoldja egy jó kutyasuli, nem kell egyedül szenvedned vele. A szüleidet meg csókoltatom, ha rád hagynak egy ilyen kutyát segítség nélkül.

2011. febr. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ninnának igaza van, ez a módszer nálam is tökéletesen bevált :)
2011. febr. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!