Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Spániel kutyám miért nyugtalan...

Spániel kutyám miért nyugtalan? össze vissza szaladgál a lakásban/udvaron. Nőstény kutya.

Figyelt kérdés
Tudom hogy évente kétszer tüzelnek a kutyák, és közeleg a tavasz, de szerintem az még messze van.. Nem fáj semmije. Nem volt hím kutyával együtt, biztos hogy nem terhes.
2009. febr. 16. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:

nem feltétlenül tavszzal fog tüzelni..

nagyon valószínű,hogy lassan elkezdi már,nagyon vigyázz,nehogy párosodjon,a kan kutyák bármire képesek ilyenkor!!

a tüzelés után meg lehet ivartalanítani!!

2009. febr. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
december végén-január elején tüzelt. Nemhinném hogy megint fog.
2009. febr. 16. 21:17
 3/7 anonim ***** válasza:

A dec-januári tüzelés nem garancia. Nekünk a spánielünk 2 havonta tüzelt, 2 éevs korára 6x! Alig sikerült olyan időszakot találni, mikor mehetett az ivartalanító műtétre, de szerencsére már azon is túl vagyunk.


A tüzelésen kívül egyébként sok mindentől lehet egy kutya izgatott; idegen mozgás az utcán, időjárásváltozás (igen, ők is lehetnek frontérzékenyek!)vagy akár csak a felgyülemlett mozgásigény. Eleget van futtatva? A spániel is egy energiabomba, ha nincs eleggé lefárasztva, túlpöröghet.

2009. febr. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szerintem eleget van futtatva, mert kertesházba tartjuk és nagyon nagy az udvar. Meg van egy másik kutya (nőstény) is akivel kedvére játszadozhat ha mi nem vagyunk otthon.
2009. febr. 17. 19:25
 5/7 anonim ***** válasza:
Milyen fajta spánieletek van? A Cockernek ugyanis édeskevés az hogy a kertben futkoshat, aktív foglalkozást igényel.
2009. febr. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Cockerünk van. Szerintem nem kevés neki a mozgás. nagyon sokat játszunk és foglalkozunk fele. :-)

Azóta kiderült hogy megint álvemhes szegénykém :-(

2009. febr. 18. 19:32
 7/7 anonim ***** válasza:

az álvemhesség egyedüli végleges megoldása az ivartalanítás...

csak előnye van a műtétnek...

érdemes megcsináltatni.

tévhit az,hogy ha egyszer lesznek kölykei többé nem lesz álvemhes(ez tapasztalat!!)

2009. febr. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!