Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a harapdá...

Hogyan szoktassam le a harapdálásról a kutyám?

Figyelt kérdés
1 hónapja van egy kb 4 hónapos puli keverék kutyusunk.Nagyon játékos, már már túlságosan is, mert nagyon harapdál.Először még azt gondoltuk, hogy játékból cibálja a nadrágszárat, de most már a kezünket is "rágja", főleg mert élesebbek lettek a fogai.Minden harapásnál ráütünk az orrára és rászólunk, de ő ezt csak játéknak gondolja.Minél többször ütünk a nóziára, annál játékosabb, szinte már "bepörög" a kutyus, lépni alig lehet tőle.Egyszer eljátszottam neki, hogy nagyon fáj a harapdálása és adtam a sértődöttet,akkor odabújt és figyelt, h mi van és nem harapdált.Amúgy kint él a kertben, van kis házikója, játékai és borzasztó szemfüles, neszes.Ő már a 4. kutyánk, így van tapasztalatunk, de ilyen harapdálós kutyával még nem találkoztunk.
2011. márc. 1. 07:14
 1/4 compactegon ***** válasza:
95%

valószínűleg fogváltás van, azért is rág vehemensebben :)

a mienk is ezt csinálj(t)a, ő 5 hónapos lesz 10.-én. rászoktattam, hogy ha erősebben harapta a kezem, akkor azt mondom neki: "Okosan!" ekkor azonnal abbahagyja és elkezd nyalogatni. vagy morranj rá egyet, mint a nagy kutyák, lehet abból jobban ért. lényeg, hogy valami ilyesmi beválhat nálad is.

2011. márc. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
90%
Nekünk az 5 éves németjuhászunk is ezt csinálja... :) De még e is akar mindenkit gáncsolni, ha nem állunk meg neki.
2011. márc. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
90%
+l
2011. márc. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
82%

Vedd a kezedbe te az irányítást minden területen,/ séta(fontos lenne minden kutyának-ez az alapja a kutya-ember kapcsolatnak!), játék, etetés, találkozások(pl. nem veszel tudomást az izgatott viselkedéséről, nem erősíted meg semmilyen reakcióval ilyenkor)/. Bármikor harapdál felszisszensz, vagy felkiáltasz és azonnal faképnél hagyod. A játékokat elpakolod és csak mikor úgy döntesz, hogy játékidő van akkor kezdeményezed te a játékot.

Fontos a helyén kezelni ezeket a viselkedésmintákat és nem erősíteni mert ez a magatartás -még ha egyelőre játékosan is nyílvánul meg, de egy túlzó dominanciát, domináns erőszakot testesít meg.

2011. márc. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!