Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Könnyen szülnek a havanesek?

Könnyen szülnek a havanesek?

Figyelt kérdés
Az egyik állatorvosunk azt mondta,hogy könnyen szülnek,mivel kistermetűek.A másik orvos nem tudta.Ha van köztetek akinek szintén havanese kutyusa van irja le légyszike,hogy hogyan is vannak ezek a dolgok.Szenvednek e,szükség van e orvosra hogy segitsen.
2011. márc. 1. 18:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Komplikáció bármely kutyánál felmerülhet..Csak vannak olyan fajták amikre kifejezetten jellemző..
2011. márc. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kellemese dolog az ellés a kutyáknak, sőt vannak kifejezetten olyan kutyusok (nem fajtára hanem egyedre gondolok) akik kínok közepette ellnek, vannak olyanok is akik nem mutatják ki.Ha jót akarsz a kutyusodnak akkor ajánlanám az ivartalanítást. Ha nem akarod ivartalanítani akkor se ajánlom a befedeztetést mert fáj neki.


*Bocsi ha csak kérdezősködsz és nem akarod befedeztetni

2011. márc. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Most fog tüzelni tavasszal,és fedeztetni akarom mindenképpen.

Az ivartalanítást kifejezetten elítélem...

2011. márc. 1. 18:37
 4/13 xnorkax ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem, miért ítéled el? Amúgy egyedfüggő tényleg, hogy szül. Milyen az alkata meg satöbbi. Én is az ivartalanítást javasolnám, mert abszolút nem kellemes dolog a kutyáknak sem a párzás, sem a vemhesség, sem a szülés.
2011. márc. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Minden kutya szenved elléskor,mindnek fáj.

Miért akarod mindenképp fedeztetni?

2011. márc. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Ninna ♥ ***** válasza:
100%
Miért szeretnéd fedeztetni a kutyust? Mert van törzskönyve, tenyészszemlése, kiállítási eredményei, jó vérvonalú kan, aki majd befedezi, van sok pénzed? Ezért? Ha ezek mind megvannak, majd 1 év múlva lehet egész nyugodtan. De mivel még az első tüzelése lesz a kutyusodnak,SEMMIKÉPPEN se fedeztesd bele, mert akármilyen könnyen is szül, a fiatal kutyus a szülésbe nagyon könnyen bele is halhat! Gondolom nem ér ennyi kockázatot a kutyád élete..
2011. márc. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Ninna ♥ ***** válasza:
tenyésszemléje*
2011. márc. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Hát elléggé félre lettem értve...

Kezdem elölről.Van egy nöstény havanese kutyusom,két éves.

És én csak annyit szerettem volna kérdezni hogy hogy zajlik le egy ellés.

Nem az ivartalanitásra voltam kiváncsi,nem reakciókat kértem hanem egy normális választ egy olyan embertől akinek ilyen kutyusa van és ellett is már a kutyus.Nem véleményt kértem a szülésről...De köszönöm szépen...

Az ivartalanitással nem értek egyet...nem vagyok ezzel egyedül...

2011. márc. 4. 17:59
 9/13 A kérdező kommentje:

Jaj kihagytam még vmit.

Nem azért akarom hogy szüljön,mert a kicsikből akarok meggazdagodni...Hanem azért mert látom a picinyemen hogy kanos.Lassan tüzelni fog,két és fél évesen már megért egy anyaságra.

Nem tartom jó dolognak a túltenyésztést sem,igy az én kutyum csak egyszer fog ellenni.

És igen van pénzem a kicsikre,kettőt meg is tartanék...

2011. márc. 4. 18:01
 10/13 anonim ***** válasza:

A túltenyésztés nem azt jelenti,hogy a kutya sokszor ellik,az egy egész FAJTÁRA vonatkozik,mikor eszetlen,tudatlan szaporítással,pl.ilyen "anyucikedvence picinyem"befedeztetésével lerontják a fajta génállományát és születnek selejt egyedek.

Egy szuka hogy lehet kanos?

Az ivartalanítással már szerencsére többen értenek egyet,mint nem,komoly állatorvosok és felelős kutyatartók.

Megtartasz két kiskutyát,oké,eddig rendben is van.De ha a többi ugyanilyen ostobaságból szaporítóhoz kerül,akkor hamar meghatványozódik a számuk,és nem mind lesz olyan szerencsés,hogy jó helyre kerül.

2011. márc. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!