Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hiperaktív Golden? Mit tegyek?

Hiperaktív Golden? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy szuka gonden retrieverem.Márc. 13-án lesz 1 éves.

Kis korában a műhelyben tartottuk és mikor elmúlt fél éves kiköltöztettük hátra egy kennelbe...

van egy nagy kifutó is hozzá

szegény egész héten be van oda zárva és mikor hétvégén kiengedem akkor úgy megőül hogy szaladgál össze vissza :S mindent szétszed összetépi a virágokat a kertben :/

körbe körbe futkos...

séták előtt megpróbálom lefárasztani játékkal akkor egy kicsit lenyugszik de mikor sétálunk annyira elkezd húzni hogy nem tudok vele mit csinálni...

séta közben nem mindig akar szót fogadni..ha meglát embereket oda akar menni hozzájuk és kirántja a kezemből a pórázt :(

nagyon elfáradok vele egy egy séta alkalmával..

kisebb korában ez nem volt gond...

Sajnos az udvarban nem lehet szabadon, ezt nem tudom megoldani max. nyáron.

És napont sem tudom kiengedni mert iskolába járok és tanulnom kell hétvégén sokat foglalkozom vele amikor mellettem van megnyugszik és kezelhető.

Mit csináljak mit tanácsoltok? :(


2011. márc. 1. 20:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen komolyan - tedd félre az önzőségedet, az önsajnálatot - és ajándékozd el egy olyan helyre, ahol foglalkoznak vele és ahol a fajtához és kutyához méltó életet élhet. Ez neki nem élet. Ezért kár volt kutyát vennetek....
2011. márc. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A kutya nem hiperaktív, teljesen normálisan reagál arra, hogy le van tojva a feje, és egyedül kell élnie kirekesztve.


Ezt semmi nem fogja megoldani, max az, ha a mozgáshiánytól elhízik, és kényelmetlenné válik neki a mozgás.


Naponta kellene vele sétálni, játszani, és tanítani, mindjárt nem pörögne annyira.


Képzeld én meg általában 8-nál több órát dolgozom, mégis tudok naponta kétszer legalább kutyát sétáltatni, úgy, hogy abban van legalább egy egyórás rohangálás más kutyákkal.


Ja és nekem nem egy kölyök vadászkutyám van, hanem egy felnőtt kanapékutyám.

2011. márc. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugye nem mondod komolyan hogy egy perced sincs a tanulás mellett!? Ez nem lehet igaz... Sokan tanultak már előtted ennyi idejük mégis volt... Neked nem való kutya, nem is azt mondom, hogy rossz vagy de be kell látnod, hogy ez senkinek sem jó.
2011. márc. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Előttem már mindent elmondtak

Hozzá tenném "néha" elképzelhetnéd a helyzetét :(

büntetésnek érzi hogy a családtól kirekesztve van és nem foglalkoznak vele

egy goldennek (de más fajta se) szüksége van az ember közelségére az ember a falkavezér.

Sétálni többször nem tudod elvinni? Nem hiszem hogy nincs időd elvinni sétálni :S tegyük fel h 3-kor haza érsz megtanulsz 5-ig (2 óra csak elég sztem még kevesebb is de ha még 3 órát is tanulsz hattól eltudod vinni) 7-ig elviheted sétálni vagy megcserélheted du. viszed sétálni este felé meg tanulsz

Szüksége van rád ne hagyd szenvedni :( mert ez neki nem jó ha még sem tudod neki biztosítani a megfelelő sétát, foglalkozást akkor gondolkodj el az örökbeadáson :( ( [link]


vagy béreljetek fel vkit vagy kérjetek meg valakit aki ráér hogy vigye el sétálni :) biztos hogy aki szeretne kutyust és még nincs örömmel elvállalná vagy akinek van de tud 2 kutyát irányítani :D

mondjuk hosszútávon lehet hogy ez se megoldás


én csak segíteni akarok és nem bántásból mondom neked de gondolkodj el komolyabban sok sikert!

2011. márc. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Szerintem te nem tanulsz, hanem kockulsz.

én is tanulok minden nap, de játszok a kutyámmal, sétálok vele.

Normálisan lehet vele menni, csak a labdát neme ngedi el a szájából :)

Küldd el egy szerető családhoz. A golden nem kockáknak való. (Ha nem vagy kocka, elnézést kérek, de osztálytársamból indulok ki)

2011. márc. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
* (más fajta)
2011. márc. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
*megtanulsz bocsi siettem
2011. márc. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 HarryPotter ***** válasza:

Há ajándékozd el:D

A kutya nem hiperaktív hanem a gazdák szarnak rá és nem készek egy kutya tartására,bocsi.

Persze nem lesz könnyű...nem véletlenűl van tele minden ingyen goldenekkel.Mindennap kéne sétáltatni és vagy 3 órát foglalkozni vele(játék,futkározás stb.)

2011. márc. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

mért van szegény bezárva ha van kerítésetek akkor nem kell bezárni mi csak este szoktuk.

ez azért van mert egyrészt még kicsi másrészt pedig túl sokat van bent a helyén és nincs kivel lenni és ilyenkor kiengedi de ha folytatod egy idő után az is előfordul h rongálni kezd a bezárkózás miatt ezt láttam am tv-ben és tökre igaza volt aki mondta


a pórázzal kapcsolatban: ha elkezd húzni fordulj meg és menj addig amíg húzni nem kezd ha húz megint fordulj ellenkező irányba (sokáig tart ez a módszer de hatásos és mivel még kölyök hamar felfogja)

a másikat ajánlanám: ha húz akkor állj meg és mond h NE HÚZZ és ha leül vagy csak nézelődik akk indulj el és ha megint húz akkor mond a parancs szót és egy idő után menni fog


remélem segítettem sok szerencsét!(:

2011. márc. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok

am nem kellene bezárni komoly akkor nem kellet vna vennetek kutyát ha nem foglalkozol vele én is sokat tanulok járok minden hova még sulin kívül is és tanítom őt és fésülöm gondozom játszok vele

2011. márc. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!