Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyugtassatok meg, hogy ugye 7...

Nyugtassatok meg, hogy ugye 7 hónapos törpe kutyám viselkedése nem fog megváltozni a kiheréltetése után? Nagyon aggódok, imádom amilyen kis hülye, és félek, hogy megváltozik. Kérlek írd meg, ha a kutyád megváltozott, azt is, hogy ha nem!

Figyelt kérdés
2011. márc. 2. 16:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Volt már herélt kutyám,és igen VÁLTOZNI fog a viselkedése,nyugodtabb lesz,engedelmesebb
2011. márc. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A nyugodtság az oké meg hogy engedelmesebb ez világos, de mennyire maradt játékos, aktív?
2011. márc. 2. 16:35
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én holnap viszem mindkét kutyámat ivartalaníttatni és bevallom rohadtu.l féltem őket és izgulok. A doki azt mondta a viselkedésére a kanomnak (6 éves) olyan szempontból hat majd hogy nyugodtabb lesz és nem megy el a szukák után. A szukámra azt mondta Ő nem fog változni szerinte mert még csak 5 hónapos a szuka.
2011. márc. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem későn, 10 éves kora után lett ivartalanítva, új kutya miatt, aki kis szuka lett, a lökött, nem szocializált öreg meg egész nap "mászta".

Ami különbség lett utána, hogy már nem mászta lépten-nyomon, és, mintha meg lett volna sértve. Játékosságát nem befolyásolta.

De semmi sem biztos, tuti minden kutya egyénileg reagál a változásra.

2011. márc. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A játékossága, intelligenciája, mozgékonysága nem fog változni. Csak annyi, hogy nem fogják úgy érdekelni a szuka kutyák, nem fog kakaskodni a kanokkal és ezért lesz nyugisabb, könnyebben kezelhető. De ugyanolyan aktív és bohóc fog maradni, emiatt ne félj. Már egy pár kutya lett ivartalanítva a kezem alatt, egyik sem változott meg olyan irányban, amitől a gazdik általában félnek!
2011. márc. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi is kivetettük a golyóit. Egyáltalán nem bántuk meg.

Első sorban azért akartuk ivartalanítani, mert bent van, és jelölt.

Ez teljesen megszűnt, már nem pisil össze mindent. Ami viszont észre vettem, hogy eddig Ő nem játszott semmivel ( fél méteres láncról hoztuk el ). És bár nem az ivartalanításnak köszönhető, hogy szinte kicserélődött a személyisége, de az után kezdett el játszani, kis labdákkal, gallyakkal. Pedig nem érdekelte, ha eldobtunk neki valamit. Most meg utána rohan, felkapja, és a levegőbe van hogy feldobja pl. egy faágat.

Ne aggódj a játékosságából egy cseppet se fog engedni. :-D

2011. márc. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, a heréit fogják eltávolítani, nem az agyát... Kicsit nyugodtabb lesz, de a személyisége nem fog megváltozni. Nekem a két 5 éves kanomat 10 hónapos korában, egymás után ivartalanították. Dettó ugyanolyanok voltak utána, mint előtte, annyi, hogy a már elkezdődött kakaskodást abbahagyták.
2011. márc. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtten ivartalanították a bullterrier kanomat.

16 évesen még játszott a kutyatársakkal a téren,igaz,a kopott ízületek miatt óvatosabban,de játszott.

2011. márc. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!